17 günlük tam kapanma sona erdi 

Kovid-19 ile mücadele tedbirleri kapsamında 29 Nisan Perşembe saat 19.00'da başlayan 17 günlük tam kapanma saat 05.00 itibarıyla sona erdi. Böylelikle 1 Haziran Salı günü saat 05.00'e kadar sürecek "kademeli normalleşme" dönemi saat 05.00 itibarıyla başlamış oldu.

17 günlük tam kapanma sona erdi 

Kısıtlamanın kalkmasıyla İstanbul’da trafik de artmaya başlarken olta balıkçıları soluğu Galata Köprüsü’nde aldı.

Tezgahını açan bir simitçi,”17 gün aradan sonra tezgahımızı açtık. Ümit ediyorum ki bu son kapanma olur. Zor zamanların bittiği bir yaz mevsimi olur” dedi. Galata Köprüsü’ne gelen bir olta balıkçısı da “17 gün kurallara uyduk, burada da kurallara uyalım, Herkes tatlı tatlı balığını tutsun, mutlu mesut evine gitsin” diye konuştu.

TRAFİKTE HAREKETLİLİK BAŞLADI

İstanbul’da corona virüs tedbirleri kapsamında uygulanan 17 günlük sokağa çıkma kısıtlamasının sona ermesiyle, sabahın erken saatlerinde yollarda hareketlilik başladı. Özellikle de haftanın ilk iş günü olması nedeniyle yaşanan trafik yoğunluğu E-5 Karayolu Halıcıoğlu ve Cevizlibağ mevkiinden görüntülendi.

Öte yandan İçişleri Bakanlığı, dün sürecin ayrıntılarını içeren bir genelge yayımladı. İçişleri Bakanlığınca 81 il valiliğine gönderilen “Kademeli Normalleşme Tedbirleri” konulu genelgeye göre hafta içi 21.00-05.00 saatleri arasında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. Kısıtlama, hafta sonu ise cuma günleri saat 21.00'den başlayıp cumartesi ve pazar günlerinin tamamını kapsayarak pazartesi saat 05.00'te tamamlanacak şekilde uygulanacak. (DHA)

İçişleri Bakanlığı'ndan kademeli normalleşme genelgesi İlginizi Çekebilir İçişleri Bakanlığı'ndan kademeli normalleşme genelgesi Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yüz yüze eğitim açıklaması İlginizi Çekebilir Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yüz yüze eğitim açıklaması

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Cevizlibağ Corona Cuma Cumartesi E-5 İçişleri Bakanlığı istanbul meb Milli Eğitim Bakanlığı Normalleşme okul pazar Pazartesi Perşembe salı tam kapanma trafik yüz yüze
Loading...