3,5 yıldır kayıptı, iskeleti denizde telle aküye bağlı bulundu

Didim'de arkadaşı Süleyman Uçar (32) ile birlikte denize açıldıktan sonra bir daha haber alınamayan Ahmet Sakak'ın (34), 3,5 yıl sonra denizin dibinde iskeleti bulundu. Arkadaşı hunharca cinayet şüphesiyle tutuklandı.

3,5 yıldır kayıptı, iskeleti denizde telle aküye bağlı bulundu

Didim ilçesi Akbük Mahallesinde 11 Mart 2017 tarihinde Ahmet Sakak ile arkadaşı Süleyman Uçar tekneyle denize açıldı. Uçar, Akbük Limanı’na geri dönerken Sakak’tan ise haber alınamadı.

Sakak’ın nişanlısı Özlem Karademir ile yakınları kayıp başvurusunda bulundu. Olayla ilgili çalışma başlatan polis, Sakak’ın arkadaşı Uçar’ı gözaltına aldı. Uçar, sorgusunun ardından serbest bırakıldı. Yapılan çalışmalarda Ahmet Sakak’ın izine ulaşılamadı.


PATLICAN AVCILARI TESADÜFEN BULDU

Akbük açıklarına 2 ay önce deniz patlıcanı avına çıkanlar, denizin dibinde kafatası gördü. Kıyıya çıkan avcılar, Sahil Güvenlik ekiplerine bilgi verdi, ekipler de durumu İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bildirdi.

Dalgıçlar tarafından yapılan çalışmayla iskeletin yeri tespit edildi. Aküye telle bağlı olduğu belirlenen iskelet, çıkarılarak İzmir Adli Tıp Kurumuna gönderildi. Yapılan DNA testinde iskeletin kayıp Ahmet Sakak’a ait olduğu belirlendi.

ARKADAŞINI ÖLDÜRDÜĞÜ İDDİASIYLA TUTUKLANDI

Bu gelişme üzerine polis, aynı gün denize birlikte açıldıkları arkadaşı Süleyman Uçar’ı yakalamak için çalışma başlattı. Polis, bir gemide çalıştığı ve yurt dışından Türkiye’ye giriş yaptığı belirlenen Uçar’ı gözaltına aldı. Suçlamaları kabul etmeyen Uçar, polisteki işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede tutuklandı.

Süleyman Uçar tutuklandı.

Süleyman Uçar, olay tarihinde arkadaşının Yunanistan’a kaçtığını belirtip sosyal medya hesabından da kayıp ilanı vermişti. Uçar katıldığı televizyon programında da Sakak’ın Yunanistan’a kaçtığını ve neden gittiğini bilmediğini belirtmişti. Uçar o günlerde sosyal medya hesabında, “Arkadaşlar, Ahmet Sakak 11 Mart’tan bu yana kayıptır. Gören, duyan olursa lütfen 155’i arasın” şeklinde paylaşım yapmıştı.

DHA-İHA

 

Kayıp Kübra'nın telefonla son görüştüğü kişiler emniyete çağrıldı İlginizi Çekebilir Kayıp Kübra'nın telefonla son görüştüğü kişiler emniyete çağrıldı Kayıp astsubayın cansız bedeni denizden çıktı İlginizi Çekebilir Kayıp astsubayın cansız bedeni denizden çıktı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...