6 mahalleyi istila ettiler! Halk tedirgin

Gaziantep'in İslahiye ilçesinde, 6 mahallede yüzlerce dönüm tarım arazisini istila edip ürünlere zarar veren çekirgelere karşı mücadele başlatıldı.

6 mahalleyi istila ettiler! Halk tedirgin

İlçe merkezine bağlı Amanos Dağları’nın eteklerindeki Kayabaşı, İdilli, Kabaklar, Burunsuzlar ve Kaleobası mahallelerinde bulunan araziler çekirge istilasına uğradı.

İLAÇLAMA YAPILDI

Çekirgelerin ekili arazilere zarar vermesinin ardından, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü  teknik ekipleri çekirgelerin yoğunlukta olduğu bölgelerde incelemede bulunarak çekirgelerle mücadele başlattı.

Çekirgelerin arazilere verdiği zararın önüne geçilmesi için 100 dekarlık alanda ilaçlama yapıldı.

“BÜYÜK ZARAR VERİR”

İslahiye Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi:

*İslahiye ilçemizin bazı bölgelerinde yoğun bir çekirge popülasyonu tespit edilmesi üzerine, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğümüz, köylere ait arazilerde devlet yardımlı çekirge mücadelesi başlattı.

*İlçe Müdürlüğümüz teknik elemanlarının nezaretinde köy halkı ile birlikte yürütülen mücadele çalışmalarında 100 dekarlık alanda çekirge ilaçlaması yapıldı.

“ZARARIN ORANI ARTMAKTA”

*Birçok kültür bitkisi üzerinde beslenen çekirgeler özellikle genç bitkiler üzerinde daha büyük zarar verir. Yoğunlukları yüksek olduğu zaman zarar oranı da artmaktadır. Bu nedenle çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. DHA

İstilacı çöl çekirgesi uyarısı İlginizi Çekebilir İstilacı çöl çekirgesi uyarısı Çekirge üretim merkezinde yangın İlginizi Çekebilir Çekirge üretim merkezinde yangın

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...