65 yaş üstü ile 18 yaş alt için toplu taşıma yasağı ve sokağa çıkma yasağı var mı?

Vaka sayılarının yüksek olmaya devam etmesi nedeniyle 65 yaş üstü vatandaşlar için alınan önlemler sürüyor. Bu süreçte 65 yaş ve üzeri vatandaşlar ile 18 yaş altındakilerin şehir içi toplu taşıma araçlarını kullanmalarına müsaade edilmiyor. Aşı hakkı bulunmasına rağmen aşı olmayan 65 yaş ve üzeri kişiler hafta içi günlerde sadece 10.00-14.00 saatleri arasında sokağa çıkabilecek.

65 yaş üstü ile 18 yaş alt için toplu taşıma yasağı ve sokağa çıkma yasağı var mı?

Kademeli normalleşme adımları kapsamında 65 yaş üstü vatandaşlar ve 18 yaş altı gençler için yeni düzenlemeler belirlendi. 18 yaş altı gençler ve çocuklar için sokağa çıkma yasağı uygulanmayacak. İki doz aşı olmuş olan 65 yaş ve üzeri vatandaşlar için de sokağa çıkma yasağı uygulanmayacak.

65 YAŞ ÜSTÜ VE 18 YAŞ ALTI YASAKLAR NELER? SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VAR MI?

– 18 yaş altı gençler ve çocuklar ile iki doz aşı olmuş olan 65 yaş ve üzeri vatandaşlar için herkes için uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının dışında ayrıca bir sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmayacak.

– Aşı hakkı bulunmasına rağmen aşı olmayan 65 yaş ve üzeri kişiler hafta içi günlerde sadece 10.00-14.00 saatleri arasında sokağa çıkabilecek olup, hafta sonları tam gün sokağa çıkma kısıtlamasına tabi olacaklar.

– Kreşler ve anaokulları faaliyetlerine devam edecek. Huzurevi, yaşlı bakımevi, rehabilitasyon merkezi ve çocukevleri gibi yerlerdeki ziyaretçi kısıtlaması 1 Haziran'a kadar sürecek.

– 65 yaş ve üzeri vatandaşlar ile 18 yaş altındakilerin şehir içi toplu taşıma araçlarını kullanmalarına müsaade edilmeyecek.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...