Sözcü Plus Giriş

AKP kongrelerinin yapıldığı illerdeki vaka sayılarında artış yaşandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından 'lebaleb' olarak nitelendirilen AKP il, kadın ve gençlik kongrelerinin faturası yeni corona virüsü tablosuna işte böyle yansıdı... İstanbul, Sakarya, Giresun, Erzurum, Tokat, Malatya, Balıkesir ve Niğde'de görülen vaka sayıları gözle görülür şekilde arttı.

Taşkın SU
Güncellenme: 11:06, 23/02/2021
AKP kongrelerinin yapıldığı illerdeki vaka sayılarında artış yaşandı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün akşam Twitter hesabından 15-21 Şubat 2021 haftasına ait corona virüsü vaka sayılarını il il paylaştı.

100 bin nüfusa karşılık gelen vaka sayısında bazı illerde belirgin artış olduğunu ifade eden Bakan Koca’dan tedbirlere uyma çağrısı gelse de Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından ‘lebaleb’ olarak nitelendirilen AKP il, kadın ve gençlik kongrelerinin yapıldığı illerdeki vaka yükselişi dikkati çekti.

Haftalık vaka sayısında Samsun ve Ordu’dan sonra en büyük artışın yaşandığı üçüncü şehir olan Giresun’da 8 Şubat’ta AKP İl Kongresi yapılmıştı. 8-14 Şubat tarihleri arasında Giresun’da 184.34 olan vaka sayısı 15-21 Şubat tarihleri arasında 217.51’e yükseldi.

İl, kadın ve gençlik kongrelerin yapıldığı İstanbul, Sakarya, Giresun, Erzurum, Tokat, Malatya, Balıkesir ve Niğde’de de vaka sayıları gözle görülür şekilde arttı.

Corona virüsü önlemleri dünkü AKP İzmir İl Kongresi’nde de hiçe sayıldı. Salona girmeye çalışanların oluşturduğu izdiham görüntüleri ortaya çıktı.

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Rize'deki salonda sosyal mesafe kuralına uyulmayan kongrede partililere seslenen Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “İşte şu salonun hali… Bakın bir kongre yapıyoruz, salgının olduğu bir dönemde kongre yapıyoruz ve Rize’de salon lebaleb dolu” diyerek kalabalığı övmüştü.

İlginizi ÇekebilirSağlık Bakanı Koca açıkladı! İşte il il haftalık vaka sayılarıSağlık Bakanı Koca açıkladı! İşte il il haftalık vaka sayılarıİlginizi ÇekebilirErdoğan'a 'lebaleb' tepkisi: Doktorlar boşuna uğraşıyorErdoğan'a 'lebaleb' tepkisi: Doktorlar boşuna uğraşıyorİlginizi Çekebilir22 Şubat corona virüsü verileri açıklandı! Yeni vaka sayısında büyük artış22 Şubat corona virüsü verileri açıklandı! Yeni vaka sayısında büyük artış
Yayınlanma Tarihi:08:53,