AKP’den Ayasofya Camii Baş İmamı Mehmet Boynukalın’a tepki

Siyasi gündeme dair sık sık açıklamalarda bulunan Ayasofya Camii Baş İmamı Mehmet Boynukalın'a AKP'den bile tepki geldi. AKP'li vekil Bülent Turan, Boynukalına, "Sürekli polemiklerin içinde olmanız Ayasofya için bedel ödeyen herkesi üzmekte" dedi.

AKP’den Ayasofya Camii Baş İmamı Mehmet Boynukalın’a tepki

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, sosyal medya hesabından Ayasofya Camii Baş İmamı Mehmet Boynukalın'a seslendi.

Gündeme dair sık sık açıklamalarda bulunan Boynukalın’a eleştiride bulunan Turan şu ifadeleri kullandı;

“Ayasofya’nın açılışı gibi tarihi bir meydan okumayı gölgede bırakacak bir tavırla sürekli polemiklerin içinde olmanız Ayasofya için bedel ödeyen herkesi üzmekte! Bir siyasi değil, kardeşiniz olarak bu mecrada/usulle olmanızın kimseye faydası olmadığı kanaatindeyim.”

“FAİZLE MÜCADELE ETMEK İSLAM'IN EMRİDİR”

Daha önce laikliği, kadın erkek eşitliğini ve İstanbul Sözleşmesi’ni hedef alarak tepki çeken ifadeler kullanan Ayasofya baş imamı Mehmet Boynukalın, en son ekonomiye el atmıştı.

Boynukalın, “Faizin azaltılması ve sonunda tamamen kaldırılması hem İslam'ın hem de aklın gereğidir. Güçlü ekonomilerde faiz % 0-1 arasında. O sebeple faizcilerle mücadele etmek de İslam'ın bir emridir. Önceki tivitim biraz da bununla ilgilidir” ifadelerini kullanmıştı.

Ayasofya baş imamı bu kez ekonomiye el attı İlginizi Çekebilir Ayasofya baş imamı bu kez ekonomiye el attı Ayasofya baş imamı: Hamdolsun İlginizi Çekebilir Ayasofya baş imamı: Hamdolsun

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...