AKP’li başkandan ‘gri pasaport’ skandalıyla ilgili pişkin savunma

Malatya’da AKP'li Yeşilyurt Belediyesi tarafından gri pasaportla yurt dışına gönderilen 45 kişiden 43'ünün dönmediğini ortaya çıkmıştı. Belediye Başkanı Mehmet Çınar, skandalı dile getiren CHP’lileri suçladı: CHP Genel Başkan Yardımcısı’nın ne işi vardı Türkiye gündemine taşıyacak. Kendi memleketi değil mi, kendi de Malatyalı değil mi?

SÖZCÜ’nün gündeme getirdiği Malatya'nın AKP'li Yeşilyurt Belediyesi tarafından Almanya'ya gönderilen 45 kişiden sadece iki kişinin geri dönmesi olayı mayıs ayı meclis toplantısında da tartışılmaya devam edildi.

Toplantıya başkanlık eden AKP'li Belediye Başkanı Mehmet Çınar, CHP'li meclis üyelerine, “CHP Genel Başkan Yardımcısı'nın ne işi vardı Türkiye gündemine taşıyacak. Kendi memleketi değil mi, kendi de Malatyalı değil mi?” dedi.

SİZE NE KADAR TEKLİF ETTİLER?

Toplantıda konuşan CHP'li Grup Başkanvekili Günnur Tabel, yurtdışına gönderilen ancak geri dönmeyen 43 kişiyle ilgili şunları sordu:

– Çeşitli basın ve sosyal medya kaynaklarında yer alan haberlere göre Şubat'ta 55 kişinin daha aynı yolla gittiği doğru mudur? Sayın Battalgazi Belediye Başkanı “Bize de geldiler ve 300 bin TL teklif ettiler” dedi. Bu itiraf aslında bu işlerin parayla yapıldığının ispatıdır.

– Yine soruyoruz; size ne kadar teklif ettiler? Tüm bu gelişmeler olurken Belediye Başkanı’nın basın danışmanı “İt ürür kervan yürür” diye bir tweet atmıştır. Bu tweet’le ne kastedilmektedir? İçerdiği hakaret bir yana bir kervan vardır Almanya'ya giden ve bu devam mı edecektir? Biz net olarak bunu öyle anladık. Başkan’ın haberi olmadan atılan bir tweet ise bu bir yaptırım gerektirir, yok eğer haberi varsa bu olay vahim bir skandaldır” dedi.

BELEDİYEYİ İTİBARSIZLAŞTIRDINIZ

Tabel'e cevap veren Belediye Başkanı Mehmet Çınar ise şunları söyledi:

İçinde bulunduğunuz belediyeyi itibarsızlaştırdınız, bütün meclis üyelerimizin o şekilde düşündüğüne inanıyorum. Bizim haricimizde yaklaşık 29 il, 60 kurumda olmasına rağmen Yeşilyurt'un adının özellikle sizin genel başkan yardımcınız tarafından gündeme getirilmesi ayrı bir soru işareti…

Olay yargıya intikal ettiği için kimin bir kusuru, eksiği, beklentisi, çıkarı varsa gereken yapılacaktır. Siz de biliyorsunuz her şey canlı olarak yayınlanıyor, toplum karşısına açık ve şeffaf bir şekilde çıkıyoruz. Belediye olarak her şeyimiz net ve kanunlara tabi.

AKP'li belediyeden gri pasaport açıklaması: Karar çıktı ama göndermedik İlginizi Çekebilir AKP'li belediyeden gri pasaport açıklaması: Karar çıktı ama göndermedik Süleyman Soylu gri pasaportla yurt dışına gidip dönmeyenlerin sayısını açıkladı İlginizi Çekebilir Süleyman Soylu gri pasaportla yurt dışına gidip dönmeyenlerin sayısını açıkladı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...