AKP’li Turan: HDP kapatılmak için her şeyi yapıyor

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, "HDP söylemleriyle ve eylemleriyle adeta kapatılmak için her şeyi yapıyor. Terör örgütünün sözde iradesini kendilerine bir misyon, bir görev bilmişler" dedi.

AKP’li Turan: HDP kapatılmak için her şeyi yapıyor

AKP Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, yaptığı yazılı açıklamada, Garada 13 Türk vatandaşının terör örgütü PKK tarafından şehit edilmesinden sonra HDP  ve CHP’nin tutumunu eleştirdi.

Turan, “HDP söylemleriyle ve eylemleriyle adeta kapatılmak için her şeyi yapıyor. HDP’nin Kandil’le fikri bağı olduğu gibi organik bağı da olduğu çok açık. Terör örgütünün sözde iradesini kendilerine bir misyon, bir görev bilmişler” dedi.

KILIÇDAROĞLU’NU DA HEDEF ALDI

Turan, Gara’da 13 Türk vatandaşının alçakça katledildiğini belirterek şunları söyledi;

*HDP’li yöneticiler cılız bir şekilde kınamaktan öteye gidemediler. ‘Terör örgütünü lanetliyoruz, kahrolsun PKK’ diye bir şey duyduk mu? HDP ile iş birliği yapan, yol yürüyen CHP ve diğer partiler için de artık nerede durduklarını gözden geçirme vakti.

*’Dostlarımızla iktidar olacağız’ diyen Kılıçdaroğlu’nun, Gara’da insanlarımızın kalleşçe şehit edilmesinden sonra hedef alması gereken Sayın Erdoğan değil, terörle arasına mesafe koyamayan ‘aziz dostları’ olmalıydı.

*Sormalıyız, maden operasyon başarısız; 6 yıldır CHP’nin dostu HDP, HDP’nin dostu terör örgütü PKK tarafından tutulmuyor muydu askerlerimiz? Ne yaptı dostlarınız Sayın Kılıçdaroğlu?

“GEREĞİNİ YAPACAĞIZ”

“HDP milletvekilleri genel merkezlerine gider gibi Kandil’i kendilerine yol edinmişler” diyen Turan, şöyle konuştu:

*Soruyorum, bir milletvekilinin terör örgütünün ininde ne işi var? Bir milletvekilinin yeri Kandil değil, milletin Meclisidir. Ne Avrupada ne de dünyanın hiçbir yerinde hiçbir demokrasisinde bunun örneğini göremezsiniz.

*Doğu Akdeniz, Libya, Azerbaycan, terörle mücadele, askeri tezkereler ve sözde Ermeni soykırımı gibi hiçbir milli meselede Türkiyenin yanında değiller. Mecliste imzalanan ortak hiçbir bildiriye imza atmadılar.

*Türkiye partisi olamadıkları gibi, emperyal güçlerin oyuncağı olduklarını her fırsatta göstermiş oldular. İnanıyorum ki söz konusu vekillerle ilgili yargı gereğini yapacaktır. Fezlekeler de Meclise geldiğinde biz gereğini yapacağız. DHA

Son dakika... Bakan Soylu, Gara'ya giden HDP'li vekilin ismini açıkladı İlginizi Çekebilir Son dakika... Bakan Soylu, Gara'ya giden HDP'li vekilin ismini açıkladı Son dakika... HDP'li milletvekili hakkında soruşturma İlginizi Çekebilir Son dakika... HDP'li milletvekili hakkında soruşturma

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...