Sözcü Plus Giriş

Akşener: Cumhurbaşkanı tarafından tehdit edilmek feci bir şey

İYİ Parti lideri Meral Akşener, "Gelin hanıma gayet güzel bir ders veriliyor" diyen Erdoğan'a tepki gösterdi: Cumhurbaşkanı tarafından tehdit edilmek feci bir şey.

Güncellenme: 10:49, 28/05/2021

AKP grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan'nın hedefinde İYİ Parti lideri Meral Akşener'in Rize ziyareti vardı. İsmini vermeden ‘gelin hanım' diye hitap ettiği Akşener için “Gelin hanım beni Netanyahu'nun yanına koyuyor, onun ardından memleketim Rize'ye gidiyor. Gelin hanıma gayet güzel bir ders veriliyor” dedi.

SİYASET YAPMA BİÇİMLERİNİ BENZETTİM

Erdoğan geçen hafta da Akşener’e 250 bin liralık tazminat davası açtı. Bugün FOX TV’de İsmail Küçükkaya’nın sorularını yanıtlayan Meral Akşener, şunları söyledi:

– Diktatör sözünü ben sevmiyorum söylemeyi tercih etmiyorum. Bunu Putin için de söylüyorlar. Elinden gelen her şeyi yapan bir anlayış… Dış politikayı iç politika malzemesi yapan, seçmeni kutuplaştıran bir algoritma bu. Bütün hedef o koltuktan kalkmamak. Netanyahu ile siyaset yapma biçimlerini benzettim. Bunun bu kadar çarpıtılacağını düşünemedim.

– Otokrat bir yönetim olarak Netanyahu’yla benzettim. Kızabilir, mahkemeye verebilirsiniz, siyasi söz söylersiniz. Ama kalkıp da bunun bir şehirde saldırı haline dönüştürülmesini kabul edemem. Cumhurbaşkanı tarafından “Bu günler iyi günler” diye tehdit edilmiş olmak feci bir şey.

İlginizi ÇekebilirMeral Akşener, Erdoğan'ın açıklamalarını Sözcü'ye değerlendirdiMeral Akşener, Erdoğan'ın açıklamalarını Sözcü'ye değerlendirdiİlginizi ÇekebilirErdoğan'ın Meral Akşener açıklamaları için İYİ Parti ne diyor?Erdoğan'ın Meral Akşener açıklamaları için İYİ Parti ne diyor?İlginizi ÇekebilirErdoğan'ın Akşener'e yönelik sözlerine tepkiler çığ gibiErdoğan'ın Akşener'e yönelik sözlerine tepkiler çığ gibi
Yayınlanma Tarihi:10:06,