Akşener dehşete düşüren o görüntüleri paylaştı: Derhal askerlerimizi o bataklıktan çekin

Kabil Havalimanı'ndaki dehşete düşüren görüntüleri paylaşan İYİ Parti lideri Meral Akşener, hükümete sert tepki gösterdi. Akşener, "ABD'ye şirinlik peşinde abuk sabuk konuşmayı bırakın, askerimizi derhal o bataklıktan çekin!" dedi.

Taliban’ın Afganistan’ı ele geçirmesi sonrasında halk arasında panik ve korku büyüyor… Binlerce insan Kabil Havalimanı’nda uçak bularak kaçmak istiyor.

Görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşan İYİ Parti lideri Meral Akşener, hükümete seslendi. Türk askerlerinin ülkeden çekilmesi gerektiğini ifade eden Akşener, şu ifadeleri kullandı;

“Çıkmış hâlâ, “Türk askeri Afganistan’da kalmalı.” diyorlar. Kardeşim; Afganistan kaldı mı da askerimiz kalsın? ABD’ye şirinlik peşinde abuk sabuk konuşmayı bırakın, askerimizi derhal o bataklıktan çekin!”

Meral Akşener'den sert tepki: Bundan daha salakça bir eylem olamaz İlginizi Çekebilir Meral Akşener'den sert tepki: Bundan daha salakça bir eylem olamaz Kan donduran görüntü: Afganistan'dan kaçarken uçaktan düştükleri iddia edildi İlginizi Çekebilir Kan donduran görüntü: Afganistan'dan kaçarken uçaktan düştükleri iddia edildi