Ankara, İstanbul, İzmir için iftar saatleri…

Ramazan geldi ve oruçlar tutulmaya başlandı. İslam alemi için büyük önemi bulunan Ramazan ayında oruç ibadetini yerine getiren vatandaşlar oruçlarını açmak için yaşadıkları ilde akşam ezanı yani iftar saat kaçta merak ediyor. İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya başta olmak üzere tüm illerimizde iftar saatlerini haberimizden okuyabilirsiniz. İşte il il iftar vakitleri…

Ankara, İstanbul, İzmir için iftar saatleri…

Vatandaşlar yokun hissini tattığı Ramazan ayında oruçları için iftara kaç saat kaldı sorularının cevabı araştırmaya başladı. Diyanet İşleri'nin yayınladığı imsakiye takviminde tüm iller için iftar vakitleri yer alıyor. Belirlenen iftar saatlerine göre İstanbul’da 19:53’de, Ankara’da 19:36’de, İzmir’de 19:57’de oruç açılacak. Tüm illerimizde iftar saatlerini haberimizden okuyabilirsiniz.

İL İL İFTAR SAATLERİ

Yukarıdaki linkten il il iftar ve sahur vakitlerini görebilirsiniz. İller listesinden yaşadığınız ili seçerek, kendi ilinizin iftar saatini kontrol edebilirsiniz.

İFTARA NE KADAR KALDI?

İSTANBUL İFTAR SAATİ

İstanbul’da Ramazan ayının ilk iftarı 19:53’de açılacak.

ANKARA’DA İFTAR SAAT KAÇTA?

Ankara’da bugün iftar saat 19:36’de açılacak.

İZMİR İFTAR VAKTİ

İzmir’de iftar vakti saat 19:57 olarak belirlendi.

ORUÇ İÇİN NASIL NİYET EDİLİR?

Oruç için, “yarınki orucu tutmaya” şeklinde mutlak niyet yeterlidir. Bununla birlikte geceden niyet edilmesi ve “yarınki Ramazan orucuna” şeklinde orucun belirlenmesi daha faziletlidir. Ramazanın her günü için ayrı niyet edilmesi gerekir (Mevsılî, el-İhtiyâr, I, 397, 400).

Kaza, keffaret ve bir zamana bağlı olmaksızın adanan oruçlar için gün batımından itibaren en geç imsak vaktine kadar niyet edilmiş olmalıdır. Bu tür oruçlara niyet edilirken, “falanca kaza, keffaret veya adak orucuna” şeklinde belirtilmesi gerekir.

Kronik hastalığı olanlara Ramazan tavsiyeleri İlginizi Çekebilir Kronik hastalığı olanlara Ramazan tavsiyeleri

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...