Ankara ve Trakya için sarı kodlu uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yayınladığı sarı kodlu duyuruyla Ankara ve Trakya'yı sağanak yağış konusunda uyardı. Tahminlere göre öğleden sonra kendini göstermeye başlayan yağışlar akşam saatlerine kadar sürecek. Yer yer kuvvetlenmesi beklenen sağanak su baskınlarına neden olabilir.

Ankara ve Trakya için sarı kodlu uyarı

Meteoroloji’nin uyardığı yerel yağışlar yurt üzerinde kendini göstermeye devam ediyor. Bugün akşam saatlerine kadar Ankara’da ve Tekirdağ dolaylarında yoğun sağanak bekleniyor.

AKŞAMA KADAR SÜRECEK

Meteoroloji tarafından yayınlanan uyarıda saat 18.00’a kadar sürecek olan yağışların kuvvetli olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, dolu yağışı ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmekte.

SAĞANAK ANKARA’DA YOLLARI GÖLE ÇEVİRDİ

Başkent’te öğleden sonra etkili olan sağanak, yaşama olumsuz etkiledi. Özellikle Etimesgut ilçesinde yağan yağmur ile birlikte cadde ve sokaklarda su birikintileri oluştu. Eryaman Mahallesi’nde bazı yollar tamamen suyla kaplandı. Araçlar, suyun içinde güçlükle ilerledi. Bazı araçlar ise yolda kaldı. Belediye ekipleri bölgede çalışma başlatarak suyu tahliye etmeye çalıştı. İlçede yer yer dolu yağışı da etkili oldu. Misket büyüklüğünde yayan dolu sonrası yeşil alanlar yer yer beyaza büründü. Yağışın etkisini kaybetmesi ardından belediye ekiplerinin çalışmasıyla birlikte yollardaki su tahliye edildi.

Hafta sonu planı yapanlar dikkat! Sağanak bitmiyor... İlginizi Çekebilir Hafta sonu planı yapanlar dikkat! Sağanak bitmiyor...

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...