Ankara’da hastanın bıçaklı saldırısına uğrayan doktor yaralandı

Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Dr. Ertan İskender, poliklinikte hastası Bayram N. tarafından uğradığı bıçaklı saldırıda yaralandı. Ameliyatı başarıyla tamamlanan doktorun sağlık durumunun iyi olduğunu belirten Sağlık Bakanı Koca, "Saldırgan adli işlemler için polis gözetiminde. Konunun sonuna kadar takipçisi olacağım" dedi.

Ankara’da hastanın bıçaklı saldırısına uğrayan doktor yaralandı

Olay, akşam saatlerinde Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin poliklinik bölümünde meydana geldi. Asistan doktor Ertan İskender, poliklinikte hasta muayene ettiği sırada hastaneye gelerek taşkınlık yapan hastası Bayram N.’yi uyardı.

Bayram N., üzerindeki bıçağı çıkararak İskender’i elinden ve belinden bıçakladı. Yaralanan Ertan İskender, hastanenin acil servisine götürülerek tedaviye alındı. Doktorun hayati tehlikesinin bulunmadığı belirtildi.

Bıçaklı saldırgan Bayram N. ise hastanenin güvenlik görevlileri tarafından etkisiz hale getirilip, çağrılan polis ekiplerine teslim edildi.

Gözaltına alınan Bayram N.’nin, birkaç haftadır herhangi bir rahatsızlığı olmamasına rağmen hastaneye gelip, taşkınlık yaptığı belirtildi.

Psikolojik sorunları olduğu ileri sürülen Bayram N.’nin, bugün de aynı şekilde hastanede bağırarak taşkınlık yaptığı, doktorun uyarması üzerine de bıçakla saldırdığı öğrenildi.

Ankara Diş Hekimleri Odası tarafından olaya ilişkin yapılan açıklamada, “Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi ortopedi asistanı Dr. Ertan İskender, poliklinik yaptığı sırada bir hasta tarafından elinden ve belinden bıçaklandı. Hastaneyi ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerimizi ilettik” denildi. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

BAKAN KOCA: AFFI MÜMKÜN DEĞİL

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da sosyal medya hesabından doktorun durumuyla ilgili bilgi paylaştı. Koca, “Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde asistan hekimimiz Ertan İskender bir hastanın saldırısına uğrayarak elinden ve belinden yaralandı. Bıçaklı saldırıya uğrayan hekimimiz şu an ameliyatta. Durumu yakından takip ediyorum. Şifa veren eli kesmeye çalışmanın affı mümkün değil” dedi.

“KONUNUN SONUNA KADAR TAKİPÇİSİ OLACAĞIM”

Bakan Koca, doktorun sağlık durumuyla ilgili yeni bir paylaşım yaptı. Saldırganın polis gözetiminde olduğunu ifade eden Bakan Koca, “Saldırıya uğrayan meslektaşım Ertan İskender'in ameliyatı başarıyla tamamlandı. Kendisiyle konuştum, durumu iyi. Saldırgan adli işlemler için polis gözetiminde. Konunun sonuna kadar takipçisi olacağım. Canımızı emanet ettiğimiz hekimlerimizin hak ve emniyeti bize emanet” dedi. DHA

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: Kolları sıvıyoruz İlginizi Çekebilir Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: Kolları sıvıyoruz

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Ankara Corona doktor poliklinik Polis Sağlık Sağlık Bakanı sosyal medya
Loading...