Antalya’da 3,3 milyon kullanımlık uyuşturucu ele geçirildi

Antalya'da, polisin gerçekleştirdiği eş zamanlı operasyonlarda, 3 milyon 303 bin 300 kullanımlık uyuşturucu madde ele geçirildi, 4 şüpheli ise gözaltına alındı.

Antalya’da 3,3 milyon kullanımlık uyuşturucu ele geçirildi

Antalya Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü (Narkotim) ekipleri, Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Konyaaltı, Kepez ve Muratpaşa ilçesindeki 3 adrese eş zamanlı operasyon düzenledi.

Operasyonlarda M.E.K., D.Y., R.D. ve M.D. gözaltına alındı. Evlerde yapılan aramalarda; 1295 gram kokain, 1550 gram toz esrar, 2700 gram skunk esrar, 318 adet 20×10 cm ebatlarında 211 bin 200 kullanımlık olduğu değerlendirilen kağıda emdirilmiş sentetik bonzai, uyuşturucu madde bonzai yapımında kullanılan 5 kilogram Fubinaca, ham maddeyi sıvı hale getirmekte kullanılan 25 litre aseton, 3 hassas terazi, 2 makas ve uyuşturucu madde ticaretinden kazanıldığı değerlendirilen 4900 TL, 120 euro ve 60 dolar ile uyuşturucu madde imal etmekte kullanılan materyaller ele geçirildi.

Operasyonda ele geçirilen uyuşturucu maddelerin, 3 milyon 303 bin 300 kullanımlık olduğu öğrenildi. M.E.K., D.Y., R.D. ve M.D., ‘uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapmak veya sağlamak’ suçlamasıyla adliyeye sevk edildi.

'Kekik var mı', 'Nane şekeri getir' şifreleriyle uyuşturucu satmışlar İlginizi Çekebilir 'Kekik var mı', 'Nane şekeri getir' şifreleriyle uyuşturucu satmışlar Eğitim uçağıyla uyuşturucu sevkiyatına operasyon İlginizi Çekebilir Eğitim uçağıyla uyuşturucu sevkiyatına operasyon Uyuşturucu için eşi tarafından fuhşa zorlandı İlginizi Çekebilir Uyuşturucu için eşi tarafından fuhşa zorlandı