Arefe günü ne zaman, resmi tatil mi?

Arefe günü yaklaşıyor, vatandaşların bayram hazırlıkları sürüyor. İslam aleminde, huzurun, bereketin ve kardeşliğin bayramı olan Kurban bayramı dört gün boyunca kutlanacak. 19 Temmuz Pazartesi gününe denk gelen arefe günü idari tatil olarak belirlendi. Arefe günü tatil ilan edilmesine rağmen, bu karardan devlet memurları haricinde özel sektör çalışanları faydalanamayacak.

Arefe günü ne zaman, resmi tatil mi?

Bayramın habercisi arefe günü ardından bayram kutlanacak. Kurban Bayramı, Ramazan ayı ile birlikte İslam aleminde kutlanan iki dini bayramdan biridir. Bayram öncesi olan arefe gününün bayram tatiline dahil olup olmadığı da merak konusu oldu.

AREFE GÜNÜ TATİL Mİ?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı’nın ardından yaptığı açıklamalarda pazartesi (19 Temmuz) günkü yarım günü idari tatil olarak belirlediklerini duyurdu.

Erdoğan, “Pazartesi günkü yarım günü idari tatil olarak belirledik. Vatandaşlarımız fiilen 16 Temmuz Cuma akşamından 26 Temmuz Pazartesi sabahına kadar tatile kavuşmuş oluyor. Bayram tatili vesilesiyle yola çıkacak tüm vatandaşlarımdan trafik kurallarına riayet etmelerini, kazalara karşı dikkatli olmalarını rica ediyorum.” ifadelerini kullandı.

AREFE GÜNÜ NE ZAMAN?

Kurban Bayramı arefe günü 19 Temmuz Pazartesi gününe denk geliyor. Bayramın birinci günü ise 20 Temmuz'da idrak edilecek. Kurban Bayramı 1. Günü: 20 Temmuz Salı

Kurban Bayramı 2. Günü: 21 Temmuz Çarşamba

Kurban Bayramı 3. Günü: 22 Temmuz Perşembe

Kurban Bayramı 4. Günü: 23 Temmuz Cuma