Arnavutköy’de bir garip dolandırıcılık

İstanbul’da bir AVM’de bulunan eczaneyi arayan dolandırıcı kendisini sucu olarak tanıtıp elindeki bozuk paraları tümletmek istediğini söyledi. Bozuk para ihtiyacı olan eczacı ise yanında çalışan genç kızı 2 bin TL ile verilen adrese yolladı. Genç kızdan parayı alan zanlı dükkanının arka sokakta olduğunu gidip oradan bozuk paraları alabileceğini söyleyerek ortadan kayboldu.

Arnavutköy'de bir AVM'de bulunan eczaneyi arayan dolandırıcı Doğan Y. kendisinin su bayisi olduğunu ve elinde çok sayıda bozuk para olduğunu söyledi.

Eczane işletmecisi bozuk para ihtiyacını gidermek için yanında çalışan Emine T.'ye eczane kasasından 2 bin TL nakit para vererek dolandırıcının dükkanının olduğu iddia edilen adrese gönderdi.

PATRONU İNANMADI

Adrese giden eczane çalışanı genç kız dolandırıcı Doğan Y. ile buluştuktan sonra beraberinde getirdiği nakit parayı dolandırıcıya verdi. Dükkanının bir alt sokakta olduğunu ve kendisinin acelesi olduğunu belirten dolandırıcı Doğan Y. genç kızı bir arka sokağa yollayarak caddeden hızla kayboldu.

İddiaya göre arka sokakta sucu olmadığını fark eden Emine T. çalıştığı yere döndü ve durumu anlattı ancak patronu ona inanmadı.

KREDİ KARTINDAN 2 BİN LİRA ÇEKİP KASAYA KOYDU

Kendisine inanılmadığını fark eden Emine T. bankaya giderek kredi kartından çektiği 2 bin TL'yi çalıştığı eczanenin kasasına bıraktı.

Olayla alakalı karakola giden ve suç duyurusunda bulunan Emine T.'nin şikayetinin ardından Arnavutköy İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Ekipleri olayın yaşandığı yer ile ilgili güvenlik kamerası kayıtlarını tek tek inceledi ve dolandırıcının kimliğini tespit etti.

PARALARLA BİRLİKTE YAKALANDI

Kimliği tespit edilen dolandırıcı ekiplerin yaptığı operasyon ile yakalanarak Yavuz Selim Polis Merkezine getirildi. Daha öncede benzer suçlardan sabıkası olduğu tespit edilen dolandırıcı Doğan Y. karakoldaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Ekipler daha sonra eczanede çalışan genç kızı karakola çağırarak parasını teslim etti.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...