Av tüfeği ile vurulan köpek için zamanla yarıştılar

Eskişehir’de bir vicdansız tarafından av tüfeği ile vurulan köpek, zabıta ekipleri ve veterinerin adeta zamanla yarışarak mücadele etmesi sonucu hayati tehlikeyi atlattı. Ancak talihsiz köpek ne yazık ki bir bacağını kaybetti.

Av tüfeği ile vurulan köpek için zamanla yarıştılar

Eskişehir'in Sivrihisar ilçesine bağlı Kaymaz mahallesinde bir köpek, henüz kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce av tüfeği ile sağ ön ayağından ağır yaralandı. Yaralı köpek Sivrihisar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerince kent merkezindeki Cengiz Topel Caddesi'nde bulunan özel bir kliniğe son anda yetiştirildi. Yaklaşık 65 kilometrelik yolda yaşam savaşı veren ve klinikte tedavisine başlanan köpeğin, yaralı ayağının parçalandığı anlaşıldı.

BİR BACAĞI ALINDI

Ayağını kaybeden köpeğe müdahale eden ve tedavi altına alan Veteriner Hekim Mustafa Sayın, olayın nasıl geliştiğini anlattı. Köpeğin hayati tehlikeyi atlattığını aktaran Sayın, bundan sonraki hayatını 3 ayaklı olarak sürdüreceğini ifade ederek, şunları söyledi:

* Köpek ateşli silah yaralanması olarak buraya getirildi. Maalesef bacağı kurtaramadık, ama hastanın genel durumu iyi. Bir haftalık bir tedavi periyodu var ondan sonra inşallah 3 ayak olarak hayatına devam edecek.

* Maalesef ağır yaralı bir şekilde geldi, çok kan kaybetmişti. Yaralar bayağı nekroz olmuştu, sinirler, bağ dokuları tamamen parçalanmıştı. Yan tarafından giren kurşun öbür ayağından çıkmış, kurşun biraz daha yukarı gelseydi bu hayvanın kalbine gelip ölümüne neden olabilirdi.

* Sivrihisar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerinden, haber verenlerden yani kısaca emeği geçen herkesten Allah razı olsun. El birliğiyle bu can kurtardık. Hayati tehlikesi vardı geldiğinde, ama bir hafta sonra sevimli dostumuzu ayakta görebiliriz diye düşünüyorum.

Veteriner Hekim Mustafa Sayın

“NASIL KIYABİLDİNİZ”

Gerçekleşen olayla alakalı düşünceleri aktaran Veteriner Hekim Mustafa Sayın; “Hayvan sever bir veteriner hekim olarak, bunu yapanları vicdan yoksunu, insanlık yoksunu olarak adlandırmak lazım. Nasıl kıyabilirsiniz bir cana? Yani bunun saldırganlığı yok, agresifliği yok, kimseye zararı olan bir canlı değil. Problem oluşturacak bir ırk değil, öyle bile olsa bunu hak etmiyorlar. Bu canlı şanslıydı ama bunun kadar şanslı olamayan bir sürü canlı var. Yakın zaman da bu dostumuza bir sahiplenme çıkabilir, inşallah daha mutlu olacağını düşünüyorum ”ifadelerini kullandı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...