Sözcü Plus Giriş

Avukatlık bürosunda miras kavgası: 3 ölü, 2 yaralı

İstanbul’da aralarındaki miras anlaşmazlığını çözmek için avukatlık bürosunda buluşan akrabalar arasında yaşanan tartışma kanlı bitti. Yalova’da mahalle muhtarı olduğu öğrenilen Ahmet Salih B. (61) silahını çekerek 5 akrabasını vurdu. Kurşunların hedefi olan 2’si kadın 3 kişi yaşamını yitirirken, 2 kişi yaralandı. Olaydan sonra kaçan şüpheli Yalova'da yakalandı.

Habip ATAM
Güncellenme: 20:43, 06/04/2021
Avukatlık bürosunda miras kavgası: 3 ölü, 2 yaralı

Olay, Kartal, Cevizli Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, Yalova Armutlu'da bir mahallenin muhtarı olan Ahmet Salih B., aralarındaki miras sorununu çözmek için 5 akrabasıyla Kartal'daki avukatlık bürosuna gitti. İddiaya göre, kuzen oldukları belirtilen iki taraf arasında, miras anlaşmazlığı sebebiyle tartışma yaşandı.

5 AKRABASINI VURDU

Tartışma sırasında silahını çeken muhtar, Haluk Onat (58) Kebire Esra Ay (54) ve Ayşe Ece Ay'ı (25) tabancayla vurarak öldürdü. Arzu Onat (56) ve Ahmet Nuri Onat (62) ise yaralandı. Saldırı sonrasında şüpheli olay yerinden kaçarken yaralıların durumlarının ağır olduğu belirtildi.

Miras anlaşmazlığı yaşadığı 5 akrabasına kurşun yağdıran Ahmet Salih B., Yalova’da yakalandı.

YALOVA’DA YAKALANDI 

Saldırı sonrasında, olay yerine çok sayıda polis sevk edildi. Olay Yeri İnceleme ekipleri, avukatlık bürosunda ve cesetler üzerinde inceleme yaparken, şüphelinin yakalanması için geniş çaplı çalışma başlatıldı. Firar eden saldırganın Yalova’da silahıyla birlikte yakalandığı öğrenildi.

İSTANBUL’A GETİRİLDİ

Yalova’dan İstanbul’a getirilen şüpheli, sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği’nde sorguya alındı.

Yayınlanma Tarihi:15:50,