Ayvalık’ta fırtına hayatı felç etti! Onlarca tekne battı, bir kişi denize düştü

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde şiddetli fırtına hem denizde hem de karada hayatı felç etti. Onlarca tekne fırtına sebebiyle batarken, ağaçlar ve bazı evlerin çatıları uçtu. Fırtına esnasında batmak üzere olan bir tekneden denize düşen kişi an be an kameralara yansıdı.

Balıkesir Ayvalık'ta sabah saat 06.00 sıralarında başlayan şiddetli fırtına ilçe merkezi, Cunda Adası, Sarımsaklı ve Altınova Mahallelerinde ciddi maddi hasar yaşattı.

Foto: İHA

Rüzgarın şiddeti 80 kilometreyi aşarken, ilçe merkezindeki Cumhuriyet Meydanında kıyıya bağlı büyük gezi tekneleri ile birçok balıkçı teknesi parçalanarak batarken, ilçedeki bazı binaların çatıları uçtu, birçok evin pencere camları kırıldı.

Foto: İHA

1 Haziran’da sezonu açmaya hazırlanan gezi teknecileri büyük şok yaşarken, batmak üzere olan bir tekneden denize düşen kişinin görüntüsü saniye saniye kameraya yansıdı.
İlçe merkezinde ağaçlar, reklam panoları ve çöp kutuları rüzgardan uçtu.

Foto: SÖZCÜ

Ayvalık ve Altınova sahillerinde ilk belirlemelere göre 20 tekne battı. Sahil bandında kaldırım taşları fırtına nedeniyle söküldü.

Foto: SÖZCÜ

Altınova’da bir evin çatısı fırtına nedeniyle uçtu. Gönül Yolu Köprüsü yakınlarında bulunan bir zeytin ağacı ve birkaç sokak lambası direğinin de devrildiği bildirildi.

Foto: SÖZCÜ

Belediye ekipleri, temizlik çalışması yaparken, ilçede hasar tespiti çalışmalarının da sürdüğü bildirildi.

Foto: SÖZCÜ

“HASAR TESPİT ÇALIŞMALARIMIZI BAŞLATTIK”

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Twitter hesabından yaptığı açıklamada “Balıkesir Ayvalık’ta meydana gelen fırtınadan etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Fırtınanın ardından bakanlık ekiplerimizce hasar tespit çalışmalarımızı başlattık. Rabbim ülkemizi her türlü afetten korusun” dedi. (İHA-DHA)

Fırtına nedeniyle bir evin çatısı uçtu İlginizi Çekebilir Fırtına nedeniyle bir evin çatısı uçtu

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...