Sözcü Plus Giriş

Bakan Fahrettin Koca duyurdu: Aşılamada 4 yeni gruba geçiliyor

Aşı programında meslek gruplarının tanımlanmasına devam ediliyor. Bakan Koca, bugünden itibaren gıda üretim ve dağıtım sektörü ile kafe, lokanta ve restoran çalışanlarının yanı sıra berber ve kuaförlerin aşılanacağını duyurdu. Koca, "Yaş kısıtlaması olmadan tüm avukatlar aşı programına dahil oluyor" dedi.

Güncellenme: 00:00, 11/06/2021
Bakan Fahrettin Koca duyurdu: Aşılamada 4 yeni gruba geçiliyor

Corona virüsü salgınına karşı aşılama programında meslek gruplarının tanımlanmasına devam ediliyor.

Sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bugünden itibaren gıda üretim ve dağıtım sektörü ile kafe, lokanta ve restoran çalışanlarının da programa dahil edildiğini belirtti. Bakan Koca, paylaşımında “Bu güce güvenin” mesajına da yer verdi.

BERBER VE KUAFÖRLER İÇİN AŞI KARARI

Bakan Koca, aşı programı kapsamında berber ve kuaförlerin de aşılanmaya başlanacağını ifade etti. Koca, randevuların bugünden itibaren alınabileceğini belirterek, “Bu güce güvenin” dedi.

AVUKATLAR DA PROGRAMA DAHİL OLUYOR

Sağlık Bakanı Koca, yaş kısıtlaması olmadan tüm avukatların aşı programına dahil olduğunu belirterek, bugünden itibaren tüm avukatların aşı olabileceğini duyurdu.

PAZARTESİ GÜNÜ 40 YAŞ VE ÜSTÜ PROGRAMA DAHİL EDİLİYOR

Bakan Koca, çarşamba günü yapılan Bilim Kurulu toplantısının ardından aşı konusunda açıklamalarda bulunmuştu. Koca, şunları söylemişti:

* Sırası gelen vatandaşlarımızın gecikmeden aşılarını olmalıdır. Bu, toplumsal bağışıklığı en kısa sürede kazanmamız için ilk şart.

* İster yaş ister meslek grubu sebebiyle sıranız gelmiş olsun, lütfen zaman kaybetmeden aşınızı olun.

* Gelecek pazartesi günü 40 yaş üzeri tüm vatandaşlarımız da aşı programına dahil edilmiş olacak.

CORONA VİRÜSÜNDE SON DURUM

Sağlık Bakanlığı, corona virüsü salgını nedeniyle yaşanan yeni can kaybını, vaka ve hasta sayısını açıkladı.

Son verilere göre, semptom gösteren 563 hastayla birlikte 6 bin 408 yeni vaka tespit edildi, toplam vaka sayısı 5 milyon 313 bin 98'e çıktı. Can kaybı da 96 artarak 48 bin 524'e yükseldi.

TÜRKİYE AŞI TABLOSU

Sağlık Bakanlığı'nın COVID-19 Aşısı Bilgilendirme Platformu'nda yer alan bilgilere göre, saat 00:01 itibariyle toplam 32 milyon 278 bin 319 aşı yapıldı.

Platformda yer alan bilgilere göre, birinci doz uygulanan kişi sayısı 18 milyon 782 bin 54, ikinci doz uygulanan kişi sayısı da 13 milyon 496 bin 265 oldu.

İlginizi Çekebilir10 Haziran corona virüsü tablosu açıklandı! İşte son durum10 Haziran corona virüsü tablosu açıklandı! İşte son durumİlginizi ÇekebilirBilim Kurulu sonrası Bakan Koca'dan kritik üçüncü doz aşı açıklamasıBilim Kurulu sonrası Bakan Koca'dan kritik üçüncü doz aşı açıklaması
Yayınlanma Tarihi:19:57,