Bakan Kurum, yangın felaketinin boyutunu açıkladı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, yangınların çıktığı Manavgat, Marmaris, Aydıncık ve Adana'daki hasar tespit çalışmalarıyla ilgili açıklama yaptı.

Bakan Kurum, yangın felaketinin boyutunu açıkladı

Bakan Kurum, şunları belirtti:

* Yangınla mücadelemizin 4’üncü gününde 257 kişiden oluşan ekibimiz, mobil laboratuvarlarımız ve teçhizatımızla hasar tespit çalışmalarımızı, seferberlik ruhu içinde devletimizin tüm imkânlarıyla sürdürüyoruz.

* Antalya Manavgat; 1.046 binada 333 konut, 11 ticarethane, 63 ahır ve 153 diğer hane; toplam 560 bağımsız birimin ağır hasarlı, acil yıkılacak ve yıkık olduğunu tespit ettik. Üstyapı hasar tespit çalışmalarımızı 17 mahallede tamamladık, 16 mahallede devam ediyoruz.

* Muğla Marmaris; Siteler, Armutalan, Bayır, İçmeler ve Turunç Mahallelerinde hasar tespit çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 47 binanın bağımsız birimin ağır hasarlı, acil yıkılacak ve yıkık olduğunu belirledik.

* Mersin Aydıncık; Merkez, Atatürk ve Yenikaş Mahalleleriyle, Silifke Yeşilovacık Mahallesi’nde hasar tespit çalışmalarımız devam ediyor. Aydıncık'ta 35, Silifke'de 15 binanın acil yıkılacak, ağır hasarlı ve yıkık olduğunu tespit ettik.

* Adana; Kozan ve Aladağ’da 6 köyde 1.605 haneyi boşalttık. Akdam, Akarca, Salmanlı, Kızlarsekisi mevkilerinde hasar tespit çalışmalarımıza başladık. Kozan'da acil yıkılacak, ağır hasarlı ve yıkık 33 bina belirledik.

* Osmaniye Kadirli’de ağır hasarlı 7 bina tespit ettik.

* Yangından etkilenen yerlerde TOKİ Başkanlığımız eliyle inşaatlarımıza hızlıca başlayacağız. Köy evlerimizi ahırı, müştemilatı ve deposuyla yapacak; 1 yıl içerisinde tamamlayarak vatandaşlarımıza teslim edeceğiz. Hemşehrilerimizin her zaman yanındayız.

MSB'den KKTC'deki yangın söndürme çalışmalarına destek: Yangın kontrol altına alındı İlginizi Çekebilir MSB'den KKTC'deki yangın söndürme çalışmalarına destek: Yangın kontrol altına alındı