Sözcü Plus Giriş

Bakan Yanık’tan Elmalı davası açıklaması: Çizimler bu dosyaya ait değil

Türkiye'de büyük infial yaratan Elmalı davasıyla ilgili açıklama yapan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, "Elmalı davasıyla ilgili olduğu söylenen birtakım ses kayıtları, yazışmalar, çizimler bu dosyaya ait değil" dedi.

Güncellenme: 23:08, 05/07/2021
Bakan Yanık’tan Elmalı davası açıklaması: Çizimler bu dosyaya ait değil

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, katıldığı televizyon programında açıklamalarda bulundu. Türkiye’de büyük yankı uyandıran Elmalı davasıyla ilgili Yanık, şu ifadeleri kullandı;

*Bakanlık olarak bu davayla ilgili iki ayrı süreci eş zamanlı olarak yürütüyoruz. Birincisi hukuki süreç, ikincisi sosyal destek süreci. Elmalı davasında çocuklarla ilgili durum tespit edildikten sonra sosyal ve ekonomik destek vermeye başladık. Mağdur çocukların durumu çok sıkı takip ediliyor.

“ÇİZİMLER DOSYAYA AİT DEĞİL”

*Dosyanın içeriğiyle alakalı detaylı bilgi vermek doğru değil. Bu dava daha bitmedi. Bunu kamuoyuna hatırlatmak lazım. Biz kararlılıkla süreci takip ediyoruz.

*Maalesef bu tür konularda dezenformasyon metodu da işliyor. Davayla ilgili olduğu söylenen birtakım ses kayıtları, yazışmalar, çizimler bu dosyaya ait değil.

İlginizi Çekebilir'Elmalı Davası' Türkiye'nin gündemine oturdu! Çocukların babası açıklama yaptı'Elmalı Davası' Türkiye'nin gündemine oturdu! Çocukların babası açıklama yaptıİlginizi ÇekebilirBakanlıktan 'Elmalı Davası' açıklaması: Talebimiz kabul edildiBakanlıktan 'Elmalı Davası' açıklaması: Talebimiz kabul edildi
Yayınlanma Tarihi:23:06,