Banka şubesine maskesiz girmek için 40 dakika direndiler

Bursa'da banka şubesine maskesiz girmek isteyen, ihbar üzerine gelen polis ekiplerine de maske takmamak için direnen Neriman G. (71) ile kızı Nurdan G. (53), 40 dakika süren ikna çabaları sonunda ekip otosuna bindirilerek, polis merkezine götürüldü. Anne-kıza 3 bin 150'şer lira ceza yazıldı.

Banka şubesine maskesiz girmek için 40 dakika direndiler

Osmangazi ilçesi Hocaalizade Mahallesi Setbaşı Caddesi üzerinde bulunan banka şubesine saat 11.30 sıralarında gelen Neriman G. ve kızı Nurdan G.’den güvenlik görevlisi maske takıp içeri girebileceklerini söyledi. Ancak anne kız, maske takmadan içeri girmekte ısrarı etti. Durum polise bildirildi. Gelen polis ekipleri, Neriman G. ile Nurdan G.yi maske takmaları yönünde uyardı.

UYARILARA RAĞMEN DİRENDİLER

İkili tüm uyarılara rağmen maske takmamak da direndi. Bunun üzerine polis, anne kızı, koronavirüs tedbirlerini ihlal ettikleri için para cezası yazmak üzere emniyete götürmek istedi.

Ekip otosuna da binmeyi reddeden Nurdan G., kadın polislere ,Sizinle işim yok. Buraya nereden geldik? Maske cezası yazacaksanız yazın, sonra da bırakın gidelim. Kadının kadına destek olması lazım dedi.

40 DAKİKADA İKNA OLDULAR

40 dakika süren ikna çabaları sonucunda ekip otosuna binmeyi kabul eden anne ve kızı,  Çarşı Polis Merkez Amirliğine götürüldü.  Neriman G. ve Nurdan G.’ye 3 bin 150’şer lira ceza yazıldı.

Yaşananlara tanık olan Türkan Yalım, Sabırlarını takdir ettim. Polisimiz gerçekten güzel davrandı, tebrik ediyorum dedi. (DHA)

Valilik açıkladı! 65 yaş ve üstüne yasak kararı İlginizi Çekebilir Valilik açıkladı! 65 yaş ve üstüne yasak kararı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
anne banka Bursa Corona Kadın Manisa Maske Osmangazi para Pazartesi Polis
Loading...