Belde tatilcilerle doldu! Araç girişleri durduruldu

Bartın'ın tek mavi bayraklı plajının bulunduğu İnkum tatil beldesi vatandaşların akımına uğradı. 10 bin araçla giriş yapılınca park edilecek yer kalmadı. Trafik ekipleri, bölgeye giden yolda araç geçişine izin vermedi. 

Belde tatilcilerle doldu! Araç girişleri durduruldu

Yoğun nem nedeniyle hissedilen sıcaklığın 40 dereceye ulaştığı İnkum tatil beldesine bugün 10 bin araç giriş yaptı. Turistlerin akın ettiği İnkumdaki bütün otoparklar ve yol kenarları, araçlarla dolunca trafiğe kapandı.

YOL KESİLDİ

Aynı yol üzerinde bulunan Güzelcehisar’da da yoğun trafik nedeniyle İnkum ve Güzelcehisar sahiline giden yol, Bartın limanı yol ayrımından kesildi. Liman girişinde trafik ekipleri, araç geçişine izin vermezken, İnkum özel halk otobüsleri de sahile gitmek isteyen yolcuları taşımak için hazır bekletildi.

ŞEMSİYE AÇACAK YER KALMADI

İnkumda sahilde de şemsiye açacak yer kalmadı. Aşırı sıcakta sahildekiler, denize girerek serinlerken, zabıta ve cankurtaranlar da sık sık çeken akıntı konusunda uyardı.

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, İnkum plajına yoğun talep olduğunu söyleyerek, “Bayram tatilinden önce İnkum’daki pansiyonlar ve oteller tamamen doldu. Şu anda da 10 bin araç İnkum’a gelince bütün otoparklar ve yol kenarları doldu. Aşırı yoğunluk nedeniyle trafik ekiplerimiz yolu kapattı. Biz de belediye olarak 24 saat esasına göre gelen misafirlerimizin en iyi şekilde tatil yapmaları için görev yapıyoruz. Bu yoğunluğun Kurban Bayramında daha fazla olacağını düşünüyoruz” dedi. DHA

Tatil başladı, Şile plajları doldu taştı İlginizi Çekebilir Tatil başladı, Şile plajları doldu taştı