Sözcü Plus Giriş

Benzin istasyonu arazisi satışı AKP’yi karıştırdı

Trabzon Yomra’da İYİ Partili Belediye Başkanı Mustafa Bıyık’ın benzin istasyonu arazisini satışa çıkarmasına AKP’den verilen destek AKP’li ilçe başkanı ile 5 meclis üyesinin istifasına neden oldu.

Veli TOPRAK
Güncellenme: 07:18, 09/06/2021
Benzin istasyonu arazisi satışı AKP’yi karıştırdı

İYİ Partili Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, önceki AKP'li yönetimce hazırlanan satış kararını uygulamak istedi. Satışın gündeme geleceği meclis toplantısı öncesi AKP İlçe Başkanı Avni Adanur istifa etti. Bıyık, toplantıda yaşananları şöyle anlattı:

“Kamu borçları nedeniyle (çünkü İller Bankası'ndan bize kredi verilmiyor) bu yeri satmak istedik. AK Parti kendi içinde görüş ayrılığı yaşadı. Meclis'te AK Parti 9, biz ise 6 kişiyiz. Bir AK Partili katılmadı, biri de bizim lehimize karar verince 7-7 eşitlik oldu ve başkan oyuyla kararı geçirdik.”

Mustafa Bıyık

AKP'li Adanur, genel merkezle yaptığı görüşme nedeniyle açıklama yapmak istemedi. Ancak oylamada farklı hareket eden Adanur'un akrabası Tülay Adanur hakkında soruşturma açıldı. Buna tepki gösteren Meclis üyeleri Gözde Atasoy Koç, Metin Özke, Sabri Selim, Furkan Bayrak ile Nihat Gümrükçü AKP'den istifa ettiklerini açıkladı. AKP'nin belediye meclis üyesi sayısı 4'e düştü.

Satış kararına destek için el kaldıran Tülay Adanur hakkında soruşturma açıldı.

İlginizi ÇekebilirTrabzon AKP'yi karıştıran el...Trabzon AKP'yi karıştıran el...İlginizi ÇekebilirAKP İlçe başkanından sonra 5 meclis üyesi de istifa ettiAKP İlçe başkanından sonra 5 meclis üyesi de istifa ettiİlginizi ÇekebilirAKP'yi gençler bitirecek!AKP'yi gençler bitirecek!
Yayınlanma Tarihi:05:30,