Binali Yıldırım’ın oğlu Erkam Yıldırım’dan Sedat Peker hakkında suç duyurusu

Eski Başbakan ve AKP İzmir Milletvekili Binali Yıldırım’ın oğlu Erkam Yıldırım, kendisi hakkında uyuşturucu kaçakçılığı iddiasında bulunan organize suç örgütü lideri Sedat Peker'le ilgili suç duyurusunda bulundu.

Binali Yıldırım’ın oğlu Erkam Yıldırım’dan Sedat Peker hakkında suç duyurusu

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'na sunulan dilekçede, Sedat Peker'in yayınladığı videoda Erkam Yıldırım hakkında birçok iftirada bulunduğu anlatıldı. Söz konusu videolarda Erkam Yıldırım'ın doğrudan şahsının hedef alındığı ve kişilik haklarının ihlal edildiğinin aşikar olduğu ifade edildi.

Sedat Peker'in uyuşturucu ticaretine ilişkin iddialarına değinilen dilekçede, “Müvekkilimin uluslararası uyuşturucu sevkiyatının içinde olduğu ve birtakım ağların eline düştüğü, siyasi nüfuz sebebiyle de hukuk dışı bu sürecin devam ettirildiği algısı ustaca ve planlı yürütülmüştür” denildi.

SEDAT PEKER'İN İDDİALARININ HİÇBİR ASLININ OLMADIĞI KAYDEDİLDİ

Peker'in iddialarının hiçbir aslının olmadığının belirtildiği dilekçede şu ifadelere yer verildi:

“Adı organize suç örgütü liderliğiyle anılan ve her ne sebeple olursa olsun kaçak durumunda olan şüphelinin kendince birtakım iddia ve isnatlarda bulunması, şüphelinin videoda bahsettiği türden kirli bir uyuşturucu ticaret ağının, müvekkimle birlikte anılması asla kabul edilebilir değildir.”

HALİL FALYALI'YI TANIMADIĞI BELİRTİLDİ

Erkam Yıldırım'ın Halil Falyalı'yı tanımadığının ve Kıbrıs'a en son 5 yıl önce gittiğinin anlatıldığı dilekçede Sedat Peker'in iddia ve iftiralarının kabul edilmediği belirtildi.

Savcılığa sunulan dilekçede Sedat Peker hakkında “hakaret”, “iftira” ve “suç uydurma” suçlarından kamu davası açılması talep edildi.

NE OLMUŞTU?

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker yayınladığı 7. videoda eski başbakan ve AKP İzmir Milletvekili Binali Yıldırım’ın oğlu Erkam Yıldırım’ın Venezuela ziyaretlerine dikkat çekmiş, bu ülkeden yapılan uyuşturucu sevkiyatını Erkam Yıldırım’ın organize ettiğini iddia etmişti.

Kolombiya’da yakalanan 4 ton 900 kilo uyuşturucunun ardından güzergahın değiştirildiğini öne  süren Peker şunları kaydetmişti: “Bu mal yakalandıktan sonra yeni bir güzergâh kurmak için Venezuela'ya kim gitti? Evet kim gitti? Eski başbakanımız sayın Binali Yıldırım'ın oğlu ErkamYıldırım bey. Bu senenin başında ocak ayında gitti 4 gün kaldı, şubat ayında gitti 4 gün kaldı. Karakas Limanı var oradan kuru yük gemileri direk Türkiye'ye gelebiliyor ama konteyner gemileri Dominik üzerinde durma yapıp o şekilde devam edebiliyor. Yani esas gelen kokainler Dominik üzerinde de çok yakalanmaya başlayacak. Yeni güzergâh burası.”

Söz konusu iddialara ilişkin olarak Binali Yıldırım yaptığı ilk açıklamada, “İddialar kesinlikle iftiradır, şiddetle reddediyoruz. Bizimle uyuşturucuyu yan yana getirmek tümüyle hakarettir, tümüyle reddediyoruz.” açıklamasını yaptı. Yıldırım, oğlunun Covid’le mücadele kapsamında test kiti, maske dağıtmaya gittiğini söylemişti.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...