Boğaziçi öğretim üyelerinden dondurucu soğukta rektör protestosu

Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyeleri dondurucu soğuğa rağmen rektörlük binası önünde toplanarak AKP'li Melih Bulu'nun rektör olarak atanmasını protesto etti.

Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyeleri, AKP’li Melih Bulu’nun rektör olarak atanmasına yönelik protestolarını karlı ve soğuk havaya rağmen sürdürdü.

Rüzgarlı ve hissedilen sıcaklığın eksi derecelere ulaştığı havada Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüsü içerisinde rektörlük binası önünde 32. kez toplanan öğretim üyeleri, rektör atamasını protesto etti.

Rektörlük binasına sırtını dönen öğretim üyeleri, sessiz eylemlerinin ardından alkışlı protesto gerçekleştirdi.

“KABUL ETMİYORUZ, VAZGEÇMİYORUZ”

Görüntüler Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyelerinden Can Candan tarafından, “Bir kez daha rektörlük binasına arkamızı döndük ve tekrarladık: Kabul etmiyoruz, vazgeçmiyoruz” ifadeleriyle paylaşıldı.

“BÜTÜN ARKADAŞLARIMIZ DERHAL SERBEST BIRAKILSIN”

Okulun çıkış kapısında toplanan öğrenciler burada basın açıklaması okudu. Taleplerini bir kez daha dile getiren öğrenciler şöyle dedi:

* Başta Melih Bulu olmak üzere tüm kayyumlar derhal istifa etsin. Gözaltında, ev hapsinde, tutuklu olan bütün arkadaşlarımız serbest bırakılsın. Bir darbe kurumu olan Yükseköğretim Kurumu (YÖK) kapatılsın.

* Kampüslerimizi abluka altına alan polis okulu terk etsin. LGBTİ+ öğrenciler ve tüm LGBTİ+'ların temel insan hakları ve tüm anayasal hakları tanınsın. Tüm bunları ve dahasını söylemeye yüreğimiz yetiyor. Asla aşağı bakmayacağız.

Boğaziçili akademisyenler: Atanmış rektör ve yardımcılarını istifaya davet ediyoruz İlginizi Çekebilir Boğaziçili akademisyenler: Atanmış rektör ve yardımcılarını istifaya davet ediyoruz Boğaziçililer hakkında provokatif çağrı: 'Dilini, elini koparacağız' İlginizi Çekebilir Boğaziçililer hakkında provokatif çağrı: 'Dilini, elini koparacağız'

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...