Bu da oldu! İETT otobüsünü çaldı, Taksim’e gezmeye gitti

Kadıköy-Maltepe arası sefer yapan park halindeki İETT otobüsünü çalarak Taksim'e götüren, burada bir süre dolaştıktan sonra onu Taksim Meydanı Alt Geçidi'nde bırakarak kaçan şüpheli yakalandı.

Maltepe'de başlayan Taksim'de son bulan ilginç olay, sabahın erken saatlerinde yaşandı. İddiaya göre, İstanbul Otobüs A.Ş. bünyesinde Maltepe-Kadıköy hattında çalıştırılan otobüsün şoförü, akşam son seferini yaptıktan sonra aracı gündüz çalışan şoförün evinin yakınına park etti.

Otobüsle sefere çıkmak için erkenden uyanan Ayhan Taşkıner, saat 05.00 sıralarında, aracı her zaman park edilen yerinde göremeyince, otobüsün sahibini aradı. Araç sahibinin de bilgisi olmayınca GPS sistemi üzerinden otobüsün nerede olduğuna bakıldı.

TAKSİM'DE TERK ETTİ

Durum polise bildirilirken, Taşkıner ve otobüs sahibi, hemen Taksim'e gitti. Bu sırada, polis ekipleri, Taksim Meydanı Alt Geçidi’nde kapıları açık halde terk edilmiş bırakılan otobüse ulaştı. Polis otobüste inceleme yaparken, Ayhan Taşkıner “Aracı gece çalmışlar. Buraya kadar gelmiş. Otobüs kullanmayı bilen biri” dedi.

KONTAK ANAHTARI İLE ÇALIŞTIRILMIŞ

Polis, çalınan otobüsün kontak anahtarıyla çalıştırıldığını belirledi. İkinci şoförün aracı araç sahibinin alma ihtimaline karşı anahtarı otobüste bıraktığı iddia edildi. Maltepe İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri olayla ilgili yapılan çalışmalarda şüpheliyi olaydan 12 saat sonra yakalamayı başardı. Yakalanan şüpheli Asayiş Şube Müdürlüğü'ne teslim edildi.

SUÇ MAKİNESİ ÇIKTI

Kartal, Uğur Mumcu Mahallesinde yakalanan şüpheli A.V.C.'nin (33) “Kasten Yaralama”, “Gasp”, “Uyuşturucu Ticareti”, “Otodan Hırsızlık” suçlarından toplam 35 suç kaydı olduğu belirtildi. Şüphelinin ilk beyanında araca ihyacı olduğu için aracı aldığını ve geri götürmeye fırsatı olmadığını söylediği öğrenildi.

Bu kadarına da pes! Mezardan çaldılar İlginizi Çekebilir Bu kadarına da pes! Mezardan çaldılar Fuhuş bahanesiyle yaşlı adamın 7 bin lira parasını çaldı İlginizi Çekebilir Fuhuş bahanesiyle yaşlı adamın 7 bin lira parasını çaldı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...