Canan Kaftancıoğlu’nun kardeşi serbest bırakıldı…

Güveni kötüye kullanmak suçundan aranan Canan Kaftancıoğlu'nun kardeşi C.Ş. dün Muğla Fethiye’de gözaltına alınmıştı... C.Ş. ifade verdikten sonra, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Kaftancıoğlu, "Ailesinin güvenini kötüye kullanmış birisi için, başkalarının güvenini kötüye kullanmamıştır diyememenin üzüntüsünü yaşıyorum" ifadelerini kullandı.

Canan Kaftancıoğlu’nun kardeşi serbest bırakıldı…

Fatsa 1.Asliye Ceza Mahkemesi’nce “Hizmet nedeniyle güveni kötüye kullanmak” suçundan hakkında arama kaydı bulunan Ordu'da bir hastanede yönetici olduğu belirlenen C.Ş. (41) dün Fethiye'de yakalandı.

SERBEST BIRAKILDI

C.Ş., polisteki işlemlerinin ardından bugün sevk edildiği Fethiye Adliyesi’nde çıkarıldığı mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

“İFADE VERDİM ÇIKTIM”

C.Ş., hakkında çıkan haberlere ilişkin SÖZCÜ'ye açıklama yaptı.

Ş., 2010 yılından kalma bir davada ifadesinin alınmadığı için hakkında yakalama kararı çıkarıldığını belirten C.Ş., şöyle konuştu;

* Dün akşamdan beri basında yapılmış haberlerle ilgili bazı şeyleri bildirmek istiyorum. Öncelikle sanki yeni bir olayla ilgili tutuklanmışım gibi bir izlenim yaratılıyor.

* Bahsedilen olay 2010 yılında başlayan bir dava ile ilgili ve benim ifademin alınamamasıyla ilgili. Benim de müdahil olduğum mahkeme 2010 yılında açıldı. Benim avukatım takip ediyor. Avukatım maalesef perşembe günü benim ifade vermem gerektiği bilgisini bana iletmiyor ve benim de bundan haberim olmuyor.

* Avukatım unuttuğunu söyledi, ben de bilmiyordum. Haberleri gördüm. Haberlerde şöyle diyor: ‘Canan Kaftancıoğlu'nun kardeşi görevi kötüye kullanmaktan tutuklandı.' Daha evvel ifade vermedim. Sabah Fethiye'ye geldim. Uçaktan indim şehir merkezine geldim, kimlik kontrolü yapıldı.

* Polisler kimlik kontrolü sırasında aramanız var dedi. Daha sonra ise adliyede ifade verdim ve çıktım. Olay bu. Bu total süreç 3 saat. Canan Kaftancıoğlu'nun biyolojik kardeşiyim, yıllardır görüşmüyoruz.

* Ama ben ailemin yüzünü yere eğecek bir şey yapmadım. Sonuçlanmamış bir mahkeme ile ilgili kimsenin hakkı değildir yorum yapmak.

CANAN KAFTANCIOĞLU’NDAN AÇIKLAMA

Konuyla ilgili kişisel Twitter hesabından açıklama yapan Kaftancıoğlu, şu ifadeleri kullandı:

* Basında yer alan C.Ş haberleri hakkında (Ağabeyim Can Şahin’le karıştırılmaması ricasıyla) Kendisinin biyolojik olarak kardeşim olduğu doğrudur ancak annesinin babasının ve ailesinin yüzünü yere düşürdüğü andan itibaren ve iyi niyetle kendisine uzanan elleri de görmezden gelmesi üzerine kendisiyle çok çok uzun yıllardır hiçbir irtibatımız yoktur.

* Basında geçen olayla ilgili ise; ailesinin güvenini kötüye kullanmış birisi için, başkalarının güvenini kötüye kullanmamıştır diyememenin üzüntüsünü yaşıyorum. Hukuk karşısında işlemiş olduğu bir suç varsa eğer mutlaka cezasını çekecektir, çekmelidir.

Canan Kaftancıoğlu: Danıştay Cumhurbaşkanlığı'nın kararını hukuka aykırı buldu İlginizi Çekebilir Canan Kaftancıoğlu: Danıştay Cumhurbaşkanlığı'nın kararını hukuka aykırı buldu

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...