Sözcü Plus Giriş

Cani adam iki ortaokul öğrencisini öldürdü

Çorum Alaca ilçesinde Servet B., oğlu ile kavga ettikleri iddiasıyla tartıştığı 8'inci sınıf öğrencisi Tunç T. (14) ve Kaan T.yi (14) okul servisinde tabancayla vurdu. Çocuklar kaldırıldığı hastanede hayatını kaybederken, Servet B. gözaltına alındı. Savcılıktaki sorgusu tamamlanan Servet B., tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Güncellenme: 19:20, 12/03/2021
Cani adam iki ortaokul öğrencisini öldürdü

Olay, Alaca ilçesine bağlı İmat köyünde meydana geldi. Köyün eski muhtarı Servet B.nin oğlu Z.B. ile 8’inci sınıf öğrencileri Tunç Taşar ve Kaan Hakverdi dün kavga etti.

Servet B.nin oğlu Z.B., akşam eve gidince yaşananları babasına anlattı. Bu sabah Servet B., yolda durdurduğu okul servis minibüsündeki Taşar ve Hakverdiye tabancayla peş peşe ateş etti.

Servet B. kaçarken, yaralanan çocuklar çağırılan ambulanslarla Alaca Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Ancak Tunç Taşar ile Kaan Hakverdi, doktorların tüm çabasına karşın kurtarılamadı. Servet B. jandarma ekipleri tarafından kısa sürede olayda kullandığı silahla yakalanarak gözaltına alındı.

Tunç Taşar ve Kaan Hakverdi

AİLELER ARASINDA HUSUMET VARMIŞ

Cinayete ilişkin detaylar da ortaya çıkmaya başladı. Şüpheli Servet B. ile öldürdüğü çocukların aileleri arasında husumet bulunduğu, bu nedenle davalık oldukları belirtildi. Köyün önde gelen isimlerinin araya girmesiyle bir süre önce tarafların barıştırıldıkları ifade edildi.

Şüpheli Servet B.

Bu arada katil zanlısı eski muhtar Servet B.’nin ismi açıklanmayan eşinin de kocasının öldürdüğü iki çocuğu olaydan önce azarladığı iddiasıyla, olayla ilgili soruşturma kapsamında jandarma ekiplerince gözaltına alındı.

TUTUKLANDI

Gözaltına alınan Servet B., ifadesinin ardından adliyeye sevk edildi. Savcılıktaki sorgusu tamamlanan Servet B., tutuklanarak cezaevine gönderildi. DHA

Yayınlanma Tarihi:12:59,