Sözcü Plus Giriş

Ceza kesen polisten makas almaya çalıştı

Antalya’da sokağa çıkma kısıtlamasına uymayan ve dünyaca ünlü sahilde maskesiz gezen vatandaşa 4 bin TL ceza makbuzu düzenlendi. Ceza karşısında neredeyse mutlu olan vatandaş polisin elini öpmek istedi. Adamın polisin yanağından 'makas almak' istemesi ise şaşkınlık yarattı.

Güncellenme: 23:15, 03/05/2021
Ceza kesen polisten makas almaya çalıştı

Olay, Konyaaltı ilçesi Akdeniz Bulvarı üzerinde yaşandı. Dünyaca ünlü Konyaaltı Sahilinde sokağa çıkma kısıtlaması ve maske denetimi yapan polis ekipleri, bulvarda havlusu ve plaj şortu ile yürüyen Umut A.'dan muafiyet belgesini göstermesini istedi.

Ekipler sokağa çıkma belgesi olmayan ve aynı zamanda maske takmayan genç adamı polis otosunun yanına götürerek ceza makbuzu düzenlemek istedi.

MASKEDEN DEĞİL ALLAH’AN KORK

Bu sırada sık sık polis ekipleri ile sohbet eden vatandaşın sözleri herkesi şaşırttı. Yazılan ceza karşısında rahat tavırlar sergileyen vatandaş, “Bana ceza yazan polis olsun. Polis bizim canımız kardeşimiz. Ben polise artist dedim. Ne olacak aktör de olabilir arkadaş. Polis arkadaşımız oruçlu olabilir ben de tutmuyorum. Onun bana benim ona saygı göstermemiz lazım. Ben oruç tutana saygı gösteriyorum. Onlar da bana saygı göstersin. Ben Allah'tan başka kimseden korkmuyorum. Daha önce de ceza yazıldı. Ödemiyorum da. Ödeyecek para yok. Maskeden değil Allah'tan kork” dedi.

ELİNİ ÖPMEK İSTEDİ

Umut A. ceza yazan polise ise “Onu da Allah affetsin. Ne yazıyorsun kardeş? Az yaz. Zaten ödemeyeceğim. Ceza yazılmasından çok mutlu oldum. Amelleriniz sizi kurtaracak mı sanıyorsunuz?” diyerek elini öpmek istedi.

MAKAS ALMAK İSTEDİ

Genç adam bununla da kalmayarak makbuzu düzenleyen polisin yanağından makas almak istedi.

Umut A.’ya, sokağa çıkma kısıtlamasını ihlalden 3 bin 150 TL, maske takmamaktan ise 900 TL ceza makbuzu düzenledi. Umut A., ceza yazılmasının ardından olay yerinden gülerek ayrılıp bulvarda yürümeye devam etti. İHA

İlginizi ÇekebilirSürücü uygulama noktasına daldı, polisler canını zor kurtardıSürücü uygulama noktasına daldı, polisler canını zor kurtardıİlginizi ÇekebilirValilikten alkollü içeceklerin satışıyla ilgili kararValilikten alkollü içeceklerin satışıyla ilgili kararİlginizi ÇekebilirSağlık Bakanlığı güncel corona virüsü verilerini açıkladı! İşte 3 Mayıs tablosuSağlık Bakanlığı güncel corona virüsü verilerini açıkladı! İşte 3 Mayıs tablosu

 

Yayınlanma Tarihi:23:14,