Sözcü Plus Giriş

Cezaevinde sır ölüm

Yüzde 93 engelli genç 3 ayrı cep telefonu hırsızlığına karıştığı için 9 yıl hapse çarptırıldı. Önceki gün hücresinde cesedi bulunan gencin ölüm nedeni araştırılıyor...

İsmail SAYMAZ
Güncellenme: 13:56, 01/04/2021
Cezaevinde sır ölüm

Samsun'da oturan Oğuzhan Gürbüzer (26), yüzde 93 oranında engelliydi ve 6 yaşındaki çocuğun zekasına sahipti. Cep telefonlarına düşkün olan Gürbüzer, 2015 yılında bir kişinin yönlendirmesiyle iki telefon çaldı. Yakalanan genç için rapor düzenlendi. Gürbüzer'in, ‘işlediği fiillerin anlam ve sonuçlarını algılayamadığı, davranışlarını yönlendirme yeteneğinin önlemli derecede azalmış olduğu' ifade edilmesine rağmen gence 3 yıl 5 ay hapis verildi.

Oğuzhan Gürbüzer

2016 yılında da bir öğrencinin cebindeki telefonu çaldı. Üzerinde telefonla gezerken yakalanan Gürbüzer, “Paraya ihtiyacım olduğu için çaldım” dedi. Bu kez de 4 yıl 2 ay ceza yedi.

Gürbüzer, son olarak 2018 yılında bir yurttaşın cep telefonunu çaldığı için yargılandı. Samsun Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde tedavi gördüğünü vurgulayan genç, “Üzgünüm” dedi ve 1 yıl 4 ay daha ceza aldı. Toplam 9 yıl hapse çarptırılan genç, önceki gün hücresinde ölü bulundu.

Avukat Umut Alkaç ve Avukat Ümit Kulaksız “Gürbüzer'in telefon takıntısı vardı. Akıl sağlığı yerinde olmadığı için infazı erteleniyordu. Ancak cezaları peş peşe alınca tutuklandı. Biz sağlık gerekçesiyle infazın durdurulmasını istemiştik. Yanıt beklerken ölü bulunduğunu öğrendik. Ölüm nedeni otopside anlaşılacak” dedi.

İlginizi Çekebilir49 milyonluk kaçakçılığın içinde kim var?49 milyonluk kaçakçılığın içinde kim var?İlginizi ÇekebilirBakan Pakdemirli'nin ağabeyi cezaevinde coronaya yakalandıBakan Pakdemirli'nin ağabeyi cezaevinde coronaya yakalandı
Yayınlanma Tarihi:05:30,