CHP, Alevi vatandaşların kapılarının işaretlenmesini Meclis gündemine taşıdı

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, Adana Seyhan’da Alevi vatandaşla­rın evlerinin işaretlenmesini Meclis gündemine taşıdı.

CHP, Alevi vatandaşların kapılarının işaretlenmesini Meclis gündemine taşıdı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı'na yazılı önerge veren Burhanettin Bulut, “Seyhan'a bağlı Uçak Mahalle­si'ndeki bir sokakta yaşayan Alevi yurt­taşların evlerinin duvarına sprey boya ile çarpı işareti ko­nulurken bir evin duvarına hem çarpı hem Kızılbaş yazılmıştır” dedi.

Burhanettin Bulut

Alevi vatandaşlara yönelik bu provokasyo­nun kabul edilemez olduğunu kayde­den Bulut, etnik farklılıkların, inanç farklılıklarının kadim Anadolu kültü­rünün en büyük zenginliği olduğunu belirterek, ülkemizde, geçmişte mez­hepsel provokasyonlardan kaynaklı büyük acılar yaşandığını hatırlattı.

CHP'li Bulut, “Çorum, Maraş ve Sivas hala belleklerimizde. Alevi yurttaşla­rımızın evine çarpı konması büyük bir provokasyondur. Kirli ve karanlık elle­rin Adana'yı karıştırmasına müsaade etmeyeceğiz” ifadesini kullandı.

Alevi düşmanlığı! İlginizi Çekebilir Alevi düşmanlığı! Alevi düşmanlığını kaşımak!.. İlginizi Çekebilir Alevi düşmanlığını kaşımak!..