CHP’li Volkan Berber’e saldırı

İzmir Karşıyaka’da CHP’li Volkan Berber, işyerinin önünde, henüz kimliği belirlenmeyen üç kişinin saldırısına uğradı. Hastaneye kaldırılan Berber’in yüzüne çok sayıda dikiş atıldı.

CHP’li Volkan Berber’e saldırı

İzmir'in Karşıyaka İlçesi'ne kuaför dükkanı bulunan CHP'li Volkan Berber üç kişi tarafından darp edildi. İşyerinin bulunduğu Yalı Mahallesi'ndeki sokakta bir süre bekleyen üç şahıs, Berber'in dükkandan dışarı çıkması üzerine saldırıya geçti. Planlı bir saldırıya maruz kaldığını söyleyen Volkan Berber, yaşananları SÖZCÜ'ye şöyle anlattı.

“ÖNCE LAF ATTILAR, SONRA SALDIRDILAR”

*İşyerimden çıktım. Sokağın köşesinde oturan üç kişi beni görünce hemen ayağa kalktılar. Bana laf atarak, “Ne bakıyorsun” dediler. “Bakmıyorum kardeşim, yolumda yürüyorum” dedim. “Hatta ben burada esnafım, hava soğuk, gelin size çay ısmarlayayım” dedim. “Yok, yok, sen bize bakıyorsun” dediler ve üçü birden hücum ettiler. Belli ki olay çıkarmak için gelmişlerdi.

*Tekme ve yumrukla saldırdılar. Darbelerden kurtulmak için kendimi yere bıraktım. O esnada biri yandan suratıma sert bir tekme attı. O zaman yüzüm dağıldı, dudağım ve kaşım patladı, burnum kırıldı. Yüzüme çok sayıda dikiş atıldı. Arabanın içinde beklerken bir hayli alkol almışlar. Bir tanesinde bıçak varmış.

Henüz hastanede olduğunu belirten Volkan Berber, tedavisinin tamamlanmasından sonra polis merkezine giderek şikayetçi olacağını söyledi.

Yıllarca MHP'de siyaset yaptıktan sonra İYİ Parti Karşıyaka İlçe Teşkilatı'nın kuruculuğunu yaptığını ve daha sonra CHP'ye geçtiğini söyleyen Berber, “Benim şiddetle işim olmaz. Kimseyle bir husumetim yoktur. Ancak etkili bir kitlem vardır ve yaptığım siyasal çalışmalar bazı kesimleri rahatsız etmiş olabilir” dedi. Berber, “Emniyet'in araştırması ile faillerin tespit edileceğine ve adalete teslim edileceğine inanıyorum” diye konuştu.

Olayın siyasi yönü hakkındaki iddialar araştırılıyor.

Belediye başkanına saldırı! Geniş güvenlik önlemi alındı İlginizi Çekebilir Belediye başkanına saldırı! Geniş güvenlik önlemi alındı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...