Cinayet şüphelisinden şoke eden ifade: Bağırınca içeriden bıçak aldım

İzmir'in Çeşme ilçesinde bir gece kulübü önünde çıkan, Alpay Kalyon'un (33) öldürüldüğü kavgaya ilişkin H.N. de gözaltına alındı. Daha önce gözaltına alınan 4 kişi serbest bırakılırken, H.N. ile birlikte 3 kişi ise bugün adliyeye sevk edildi. Kalyon'u bıçakladığı öne sürülen F.B.'nin ilk ifadesinde, "Alpay Kalyon bize bağırdı, küfür ve hakaret etti, vurdu. Dayanamayıp içeriden bıçak alıp geldim dediği belirtildi.

Cinayet şüphelisinden şoke eden ifade: Bağırınca içeriden bıçak aldım

Olay, 21 Ağustos gecesi Alaçatı ilçesi Ovacık Mahallesi 18001 Sokak’ta meydana geldi. Alpay Kalyon, eşi ve biri kadın 2 arkadaşı ile gece kulübüne gitti. Bir ara dışarı çıkan Kalyon ve yanındaki erkek arkadaşı, bir kadının darp edildiğini görüp müdahale etti. Bu sırada yandaki diğer gece kulübünün çalışanları F.B., O.G. ve M.T. “Burada kavga edemezsiniz” diyerek olaya müdahil oldu. Çıkan kavgada Kalyon göğsünden bıçaklandı. İhbar üzerine olay yerine sevk edilen ambulans ile Çeşme Alper Çizgenakat Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Kalyon, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Kalyonun cenazesi, İzmir Adlı Tıp Kurumundaki otopsinin ardından 22 Ağustos’ta Doğançay Mezarlığı’nda defnedildi.

3 çalışan olayın ardından, işletme sahibi C.Ü., işletme müdürü M.T. ve otel mesul müdürü O.S. ise 23 Ağustosta gözaltına alındı.

GÖZALTI SAYISI 7’YE ÇIKTI

Bugün de işletmenin muhasebesinden sorumlu H.N. gözaltına alındı. Böylece soruşturma kapsamında gözaltı sayısı 7ye çıktı.

Polisteki işlemlerinin ardından dün adliyeye sevk edilen şüpheliler C.Ü., O.S., O.G. ve M.A., adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Diğer şüpheliler F.B., M.T. ve H.N. ise bugün adliyeye sevk edildi.

Öte yandan Kalyonu bıçaklayarak öldürdüğü öne sürülen F.B.’nin polisteki ilk ifadesi ortaya çıktı. F.B.’nin ifadesinde, “İsminin Alper Kalyon olduğunu sonradan öğrendiğim kişi, yan mekandan 3 kadın ile birlikte çıkan ve onları darbeden bir kişi ile tartışmaya başladı. Kavga daha sonra diğer mekana taştı. Bu sırada biz de araya girdik. Alpay Kalyon bize bağırdı, küfür ve hakaret etti, vurdu. Dayanamayıp içeriden bıçak alıp geldim. Çok pişmanım” dediği öğrenildi.

Çeşme'de bıçaklı kavga: 1 ölü İlginizi Çekebilir Çeşme'de bıçaklı kavga: 1 ölü