‘Çocuğunu asarak dövdü’ iddiası polisleri harekete geçirdi

Küçükçekmece'de bir adamın çocuğunu tavana asarak dövdüğü iddiası polis ekiplerini harekete geçirdi. Baba T.K. iki çocuk ve annesi polis ekipleri tarafından karakola götürüldü. Hakimlik, sorgusunun ardından şüpheli T.K. hakkında yurt dışı çıkış yasağı ve imza şeklindeki adli kontrol tedbirlerinin uygulanarak serbest bırakılmasına karar verdi. 

‘Çocuğunu asarak dövdü’ iddiası polisleri harekete geçirdi

Olay bugün öğlen saatlerinde Küçükçekmece Atatürk mahallesi Dinar sokakta yaşandı. İddiaya göre çocuğunu tavana asarak döven babayı komşuları polisi arayarak şikayet etti. İhbar üzerine olay yerine gelen ekipler çocuğuna tavana asarak şiddet uyguladığı iddia edilen baba T.K'yi 2 çocuğunu ve annesini karakola götürdü.

Olayı görüntüleyen komşu Hasan Kum “Terasta beklerken bir çocuk çığlığı duydum. Karşı tarafta yaşayan Suriyeli aileden bir çocuğu feci bir şekilde dövdüğünü fark ettim. İple tersten asıp o şekilde şiddet uyguluyordu. Bunun üzerine bağırdım arkadaşa neden böyle yaptığını sordum. Annesi içerinden çıktı size ne siz karışmayın dedi. Çocuğuna kızabilirsin ama öyle bir şiddet uygulayamazsın dedim. Sonra baba dışarı çıktı kapıyı kapattılar. Güvenlik güçlerine haber verdik. En kısa zamanda polisler geldi. Uzun süredir bu binada böyle tartışmalar oluyor ama böyle bir şiddeti ilk kez gördüm” şeklinde konuştu.

SAVCI TUTUKLANMASINI TALEP ETTİ

Emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından Küçükçekmece Adliyesi’ne getirilen şüpheli T.K., burada savcıya ifade verdi. T.K.’nin üzerine atılı suçlamayı kabul etmediğini söylediği öğrenildi. Savcılık, ‘alt soydan akrabaya karşı eziyet’ suçundan tutuklama talebiyle T.K.’yi Küçükçekmece Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk etti.

ADLİ KONTROLLE SERBEST 

Hakimlik, sorgusunun ardından şüpheli T.K. hakkında yurt dışı çıkış yasağı ve imza şeklindeki adli kontrol tedbirlerinin uygulanarak serbest bırakılmasına karar verdi.

Serbest bırakılmasının ardından tercümanı aracılığıyla konuşan T.K., “Ben çocuklarımı darbetmedim. Bir baba, gerçek bir baba olursa çocuklarına işkence etmez ve ayaklarından tavana asmaz. Sadece ben çocuklarımla konuşuyordum, uyarıyordum çocuklarımı” dedi.

“BEN BÖYLE BİR ŞEY YAPMADIM”

T.K., “Böyle bir şey olsa Suriye’de kalırdım. Türkiye’ye bu amaçla gelmezdim. Ben böyle bir şey yapmadım, yapmam da. Ben Türkiye’ye geldim özgürlük istiyorum. Bizi ihbar eden komşumuzla aramızda bir husumet var, aramızda büyük bir yanlış anlaşılma var. Ben böyle bir şeye kalkışmam. Ne sebeple ufak çocuklarımı tavana asayım yani” diye konuştu.

“ÇOCUKLARA DA SORABİLİRSİNİZ”

T.K. “Peygamber efendimiz çocuklarını ve torunları Hasan, Hüseyin’i de severdi. Bir baba evlatlarına sahip çıkmaz mı, sevmez mi? Ben böyle bir şey yapmadım. Çocuklar da hazır çocuklara da sorabilirsiniz. Her şeyim açık, her şey meydanda” dedi.

T.K. çocuklarının ve eşinin koruma altına alındığını bilmediğini de söyledi. İHA-DHA

15 yaşındaki çocuk arkadaş yumruğuyla öldü İlginizi Çekebilir 15 yaşındaki çocuk arkadaş yumruğuyla öldü

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...