Çorap satarak geçinmeye çalışan vatandaş gözyaşları içinde kaldı: Helallik melallik vermiyorum!

Adana’daki esnaf ziyaretleri sırasında İYİ Parti lideri Meral Akşener’in yanına gelen ve çorap satarak geçimini sağlamaya çalıştığını belirten bir vatandaşın isyanı yürek burktu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın pandemide ekonomik zorluk çekenlerden 'Helallik' istediği açıklamasını hatırlatarak, “Çıkmış helallik istiyor… Ben ona helallik melallik vermiyorum! Kirayı veremedim, tükendim…” diyen vatandaş, gözyaşlarına hakim olamadı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Adana Ceyhan'ın ardından Çukurova ilçesinde esnaf ziyaretlerine devam etti.

GÖZYAŞLARI İÇİNDE ANLATTI

Ziyaretleri sırasında Akşener'in yanına gelen, çorap satarak geçimini sağlamaya çalıştığını belirten bir vatandaş yaşadığı ekonomik zorluklar karşısında isyan ederken gözyaşlarına hakim olamadı.

“ONA HELALLİK VERMİYORUM”

Elinde tuttuğu poşetin içindeki çorapları gösteren vatandaş, “Başkanım bakın ben çorap satıyorum, evimi geçindiriyorum. İki oğlum, bir kızım var. Ben nasıl yapacağım? Çıkmış helallik istiyor… Ben ona helallik melallik vermiyorum! (Gözyaşlarına hakim olamayarak) Kendimi acındırmıyorum başkanım, ben seni sevdiğim için… Bu adam nasıl alıyor oyu ya? Ben çorap satıyorum başkanım, benim kötü alışkanlığım yok. Benim evlatlarım evde ufak tüple idare ediyor… Ama ben evimi geçindiriyorum… Kirayı veremedim, tükendim…”

Yetiştirdiği karpuzu yere fırlatan çiftçi: Para etmiyor… Böyle iktidar mı olur ya! İlginizi Çekebilir Yetiştirdiği karpuzu yere fırlatan çiftçi: Para etmiyor… Böyle iktidar mı olur ya! AKP'de 18 yıl görev yapan esnaf isyan etti: Nefret ettim, hakkımı helal etmiyorum İlginizi Çekebilir AKP'de 18 yıl görev yapan esnaf isyan etti: Nefret ettim, hakkımı helal etmiyorum