Corona verileri açıklandı! Vakalarda büyük artış

Sağlık Bakanlığı'nın açıkladığı 1 Kasım 2021 Pazartesi gününün corona virüsü (koronavirüs) tablosuna göre son 24 saatte 217 kişi hayatını kaybetti. Yeni vaka sayısında ise düne göre büyük artış yaşandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Kimileri aşıdan beklenen sonucun alınamadığı kanısında. İkinci doz aşı oranı %75’i geçtiği halde vaka sayıları 30 bini aşabiliyor. Oysa aşıyla sağlanan önemli bir sonuç var. Artık hızlı tırmanışlar ve pikler görmüyoruz. Dramatik seyir yerine stabil, kontrolü kolay bir seyir var." dedi.

Corona verileri açıklandı! Vakalarda büyük artış

Sağlık Bakanlığı, Türkiye'nin günlük COVID-19 tablosunu açıkladı. 1 Kasım verilerine göre, 356 bin 643 test yapıldı.

Son 24 saatte, 28 bin 678 yeni vaka tespit edildi. 29 bin 296 kişi de sağlığına kavuşurken corona nedeniyle bugün 217 kişi hayatını kaybetti.

BAKAN KOCA’DAN UYARI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Kimileri aşıdan beklenen sonucun alınamadığı kanısında. İkinci doz aşı oranı %75'i geçtiği halde vaka sayıları 30 bini aşabiliyor. Oysa aşıyla sağlanan önemli bir sonuç var. Artık hızlı tırmanışlar ve pikler görmüyoruz. Dramatik seyir yerine stabil, kontrolü kolay bir seyir var.” dedi.

AŞILAMADA İLK SIRADA ORDU VAR

Verilerde, aşılamada önde giden illere de yer verildi. Bakanlığın tablosuna göre Türkiye’de en çok aşılamanın gerçekleştirildiği Ordu'yu Amasya, Muğla, Kırklareli, Çanakkale,  Osmaniye, Eskişehir, Balıkesir, Edirne ve Zonguldak takip etti.

Resim

EN DÜŞÜK AŞILAMA ŞANLIURFA'DA

Bakanlığın tablosuna göre Türkiye’de en az aşılamanın gerçekleştirildiği Şanlıurfa'yı sırasıyla Batman, Diyarbakır, Siirt, Muş, Mardin, Bingöl, Bitlis, Ağrı ve Bayburt takip etti.

DÜN VAKA VE VEFAT SAYISI KAÇTI?

Bakanlığın 31 Ekim verilerine göre, dün 347 bin 362 test yapılmıştı. Dün, 23 bin 948 vaka tespit edilirken, 201 kişi hayatını kaybetmiş ve 26 bin 175 kişi sağlığına kavuşmuştu.

Resim Mezar üstüne mezar kazılmıştı! Vefat sayılarında ürküten artış İlginizi Çekebilir Mezar üstüne mezar kazılmıştı! Vefat sayılarında ürküten artış ABD istihbarat raporu corona virüsü ile ilgili gerçeği ortaya çıkardı İlginizi Çekebilir ABD istihbarat raporu corona virüsü ile ilgili gerçeği ortaya çıkardı Haşim Bayram ve eşi coronadan hayatını kaybetti İlginizi Çekebilir Haşim Bayram ve eşi coronadan hayatını kaybetti

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
ABD Ağrı AMASYA Balıkesir Bingöl Bitlis Bursa Çanakkale CHP Corona Diyarbakır Edirne Pazartesi Sağlık Sağlık Bakanı Sağlık Bakanlığı Türkiye
Loading...