Coronadan ölümler artarken İstanbul’da hayrete düşüren görüntüler

Corona virüsü vaka ve vefat sayıları endişelendiren seviyede seyrederken İstanbul'dan 'pes' dedirten görüntüler geldi. Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesinde virüs adeta unutuldu. Tedbirlere uymayanların verdiği cevaplar ise durumun vahametini bir kez daha gözler önüne serdi.

İstanbulluların yanı sıra yerli ve yabancı turistlerin İstanbul’da en yoğun olduğu Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi’nde corona virüsü tedbirleri hiçe sayılıyor.

Taksim ve İstiklal Caddesi’ne gelenlerin bazıları maske takmazken, bazılarının da maskeleri koluna taktığı, bazılarının da çenesine indirdiği görüldü.

CEVAPLAR ŞAŞIRTTI

Maskesiz gezen yerli ve yabancı turistlerin sosyal mesafe kurallarına da uymadığı gözlendi. Maske takmayan bir vatandaş  “Evde unuttum” dedi.

İstiklal Caddesi’ni gezmeye gelen Ali Tunç ise “Açık havada olduğum için takmıyorum. Kapalı alana girmiyorum zaten aşı olduk” diye konuştu.

Öte yandan maske takmayanlardan “Daha yeni yemek yedik o yüzden takmadık” diyen de oldu “2 Biontech aşısı oldum o yüzden takmıyorum” diyenler de… DHA

Coronayı yenen Başkan Böcek aynı hastalıktan ağabeyini kaybetti İlginizi Çekebilir Coronayı yenen Başkan Böcek aynı hastalıktan ağabeyini kaybetti Coronalı gelinin düğünü mahallelinin kâbusu oldu İlginizi Çekebilir Coronalı gelinin düğünü mahallelinin kâbusu oldu

 

Akdeniz Üniversitesi Antalya BioNTech Corona damat Denizli istanbul İstiklal Caddesi Maske Taksim