‘Pes’ dedirten olayı taksicinin itirafı ortaya çıkardı! 25 kişi takip altında

Trabzon'un Vakfıkebir ilçesinde coronaya yakalanan anne ve kızı cenaze evinde taziyeye katıldı, temaslıları gizledi. Anne ve kızını taşıyan taksi şoförüne ulaşan filyasyon ekipleri, taziyeye katılan 25 kişiyi takip altına aldı.

‘Pes’ dedirten olayı taksicinin itirafı ortaya çıkardı! 25 kişi takip altında

Vakfıkebir’de rahatsızlanan İ.A.nın corona virüsü testi pozitif çıktı. Mutasyonlu virüse yakalandığı belirlenen İ.A., ekiplere eşi F.A. dışında kimseyle temaslı olmadığını söyledi.

5 gün sonra İ.A.nın farklı köyde yaşayan annesi A.A. ile kız kardeşi N.A. da rahatsızlandı. Taksi ile hastaneye giden anne ve kızın yapılan corona virüsü testleri de pozitif çıktı.

TEMASLILARI GİZLEDİLER

Tedaviye alınan ikili, taksiciden başka kimseyle temaslı olmadıklarını öne sürdü. Filyasyon ekiplerinin ulaştığı taksi şoförü, anne ve kızın aralarında cenazeye katıldıkları yönünde konuşma yaptıklarını söyledi. Cenazeye katıldıkları belirlenen anne ve kızın temas ettiği 25 kişi test yapılarak takip altına alındı.

“SAVAŞI KAZANAMAYIZ”

Trabzon İl Sağlık Müdürü Dr. Hakan Usta, corona virüsü hastalarının temaslı kişileri gizlemesinin toplum sağlığı açısından büyük risk olduğunu belirterek şunları söyledi;

*Temaslıların gizlenmesi halinde sonuçlarının neler olacağını bu vakada görmüş oluyoruz. Bir vatandaşımız pozitif çıkıyor ama ailesiyle temaslı olduğunu gizliyor. Birkaç gün sonra eşi pozitif çıkınca yine temaslı olduğu kişileri gizliyor.

*Bu vatandaşlarımızın birkaç gün sonra annesi ve kız kardeşi de rahatsızlanarak hastaneye taksiyle gidiyor ve taksiciden başka kimseyle temaslı olmadıklarını söylüyor.

*Ekiplerimiz taksicinin beyanlarından yola çıkarak corona virüsü pozitif çıkan anne ve kardeşin cenazeye başsağlığına gittiklerini belirliyor. Temaslılar gizlendiği için bulaş halkası da böyle genişliyor.

*Cenazeye katılan herkes filyasyona dahil ediliyor fakat üzerinden 5 gün geçtiği için virüs yayılabileceği her alana yayılıyor. Filyasyon ekiplerimiz büyük özveriyle adeta hafiyelik yaparak iz sürüyor ancak gelin görün ki virüse yakalananlar temaslı oldukları kişileri gizlediği sürece bu savaşı kazanamayız. Temaslı olan kişilerin özellikle söylenmesini tüm vatandaşlarımızdan istirham ediyoruz. DHA

Vakalar tavan yaptı, vali harekete geçti İlginizi Çekebilir Vakalar tavan yaptı, vali harekete geçti Pfizer uyardı: Sahte corona virüsü aşıları piyasada İlginizi Çekebilir Pfizer uyardı: Sahte corona virüsü aşıları piyasada

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
ABD anne Çanakkale Corona Sağlık TRABZON Türkiye
Loading...