Sözcü Plus Giriş

Coronaya yakalandı, saçları döküldü

İzmir'de görevli paramedik Gülşah Özçelik (36), yakalandığı corana virüsünü yenerek sağlığına kavuştu. Hastalık sırasında daha çok sevdiklerine bir şey olmasından korktuğunu söyleyen Özçelik, "Saçlarım döküldü. Uzun yürüyüşlerde nefessiz kalıyorum. Hiç kimse benim başıma gelmez diye düşünmesin" dedi.

Güncellenme: 17:00, 21/03/2021
Coronaya yakalandı, saçları döküldü

Merkez 1 Nolu Acil Sağlık Hizmetlerinde görevli Acil Tıp Teknisyeni Gülşah Özçelik (36), corona virüsüne yakalandı. Tedavi sürecinin ardından virüsü yenen Özçelik, tekrar mesleğine dönerek salgınla mücadeleye kaldığı yerden devam ediyor.

Coronaya yakalanma sürecini anlatan Gülşah Özçelik, “9 Kasım’da pozitif olduğumu öğrendim. 10 gün evde karantinada kaldım. Hemen sonrasında yüksek ateş ve öksürük şikayetiyle hastaneye başvurdum. Ciğerlerimde buzlu cam görüntüsü ortaya çıktı. Apar topar hastaneye yatırdılar. 1 hafta hastane sürecim oldu. Sonrasında testlerim, normal çıktı. Taburcu edilince eve gönderildim. 1 hafta 10 gün sonra yine kan değerlerimde aşırı yükselme belirlendi. Öksürük oldu. O süreçten sonra 2 aya yakın sahada görev alamadım” dedi.

“EN ÇOK AİLESİNE BİRŞEY OLMASINDAN KORKTU”

Psikolojik ve fiziksel olarak zorlu bir süreç atlattığını belirten Acil Tıp Teknisyeni Gülşah Özçelik, “Evde annem ve babamla yaşıyorum. ‘Can mı, canan mı? deseniz. Bu hastalıkta ilk akla gelen ‘canan’ oluyor. Onlara bir şey olur mu? korkusu vardı. Vücudumda dolaşan bir ağrı bulunuyordu. Her gün bir bölgemde ağrı vardı.  7- 8 kilo verdim. Hareket kısıtlılığım bulunuyordu. Efor sarf edemiyordum. Kaşığı tutamayacak seviyeye geldim. Fiziksel olarak çok ciddi saç dökülmelerim oldu, hala devam etmekte. Yürüyüş yaptığımda nefessiz kalıyorum ” diye konuştu.

Vatandaşlara maske, temizlik ve mesafe uyarısında bulunan Özçelik, “Benim başıma gelmez’ diye düşünmeyin. İlk önce vatandaşlarımız kendileri için daha sonra da biz sağlık çalışanları için maske, temizlik ve mesafeye dikkat etsin” hatırlatmasında bulundu. DHA

İlginizi ÇekebilirOyuncu Ayla Karaca corona virüsüne yenildiOyuncu Ayla Karaca corona virüsüne yenildiİlginizi ÇekebilirSıkılıp gezmeye çıkan coronalı aile il değiştirince yakalanıp yurda yerleştirildiSıkılıp gezmeye çıkan coronalı aile il değiştirince yakalanıp yurda yerleştirildi