Cuma namazı serbest mi, camide kılınacak mı?

Toplu ibadet günü olan Cuma gününe eriştik. Ramazan bayramının ikinci gününe gelen bu günde cuma namazı için milyonlarca mümin camiye gidecek. Diyanet İşleri tarafından yapılan açıklamaya göre camiler açık olmayı sürdürecek. Cuma namazı bugün camide cemaatle birlikte kılınabilecek.

Cuma namazı serbest mi, camide kılınacak mı?

Toplu ibadet günü olan bugün camilerde cuma namazı kılınacak mı müminlerin merak konusu oldu. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, tam kapanma sürecinde camilerin açık olacağını belirterek, “Bu kapanma günlerinde camilerde cemaatle namaz kılınacak” dedi.

CUMA NAMAZI KILINACAK MI? CUMA NAMAZI YASAK MI?

Başkan Erbaş, tam kapanma sürecinde camilerin açık olacağını belirterek, şöyle konuştu:

“Bu kapanma günlerinde camilerde cemaatle namaz kılınacak. Kapanma günleri bundan önce de oldu. Camilerimiz açık. Teravih namazı hariç cuma ve vakit namazlarımız kılınıyor. Şu bir yıldır defalarca sokağa çıkma kısıtlamaları yaşadık. Şimdi 17 gün sürecek bir tam kapanma yaşıyoruz. Ne olur milletimiz, bu fedakarlığı madem yapıyoruz, çok titiz davranalım, dikkat edelim. Mesafeye, tedbirlere, maskeye, mesafeye, temizliğe ve diğer tedbirlere riayet edelim. Bütün kardeşlerimize buradan tavsiye ediyorum, rica ediyorum. Bu hastalıktan bir an önce kurtulalım inşallah”

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...