Cumhurbaşkanı Erdoğan Taksim’de kestane aldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yapımı devam eden Atatürk Kültür Merkezi (AKM) ve Taksim Camii’ni ziyaret etti. Erdoğan, Taksim Meydanı’nda bir esnaftan kestane ve mısır alarak kendisini takip eden gazeteciler ile vatandaşlara ikram etti. Alışverişin sonunda, Erdoğan ile esnaf arasında 'el öpme' diyaloğu yaşandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Üsküdar'daki Vahdettin Köşkü'nden çıkarak Taksim'e geldi. Erdoğan ilk olarak AKM'yi ziyaret etti. Buradan yürüyerek Taksim Camii'ne geçti.

Erdoğan yürüdüğü sırada Taksim Meydanı'nda bir esnaftan kestane ve mısır alarak kendisini takip eden gazeteciler ile vatandaşlara ikram etti. Vatandaşlarla bir süre sohbet etti.

“ANNENİN BİR DE AYAĞINI ALTINI ÖP”

Erdoğan gazetecilere kestane ikram ederken, “O kadar kahrımızı çekiyorsunuz” dedi. Gazeteciler ise ikram için kendisine teşekkür etti.

Erdoğan, elini öpmek isteyen kestaneciye “Ben elimi öptürmüyorum. Annenin, babanın elini öp, annenin bir de ayağının altını öp” dedi.

Erdoğan buradan yine yürüyerek Taksim Camii'ne geçti. Erdoğan camide yetkililerden bilgi aldı.

Erdoğan’a, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, AKP Sözcüsü Ömer Çelik, İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, AKP İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Coşkun Yılmaz da eşlik etti.

“BURAYA GELMESİNİ BEKLEMİYORDUM”

Erdoğan’ın alışveriş yaptığı seyyar satıcı Adem Şakar, Cumhurbaşkanı’nı görünce heyecanlandığını belirterek şunları söyledi:

* Gelip geçerken, tezgaha uğradı kestane aldı. Sağa, sola, gazetecilere kestane ikram etti.

* Ondan sonra bir muhabbet geçti. ‘Kestaneyi ben ikram edeyim başkanım’ dedim. ‘Yok sen ikram etme’ dedi.

* Ödemesini yaptıktan sonra ‘elinizi öpebilir miyim’ dedim. ‘Git annenin, babanın ellerinden öp’ dedi. Bir de ‘annenin ayaklarından öp’ dedi.

* Ne yalan söyleyeyim buraya gelmesini beklemiyordum. DHA

AKM şantiyesindeki çökme anı kameraya yansıdı İlginizi Çekebilir AKM şantiyesindeki çökme anı kameraya yansıdı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...