Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Meral Akşener’e dava

Cumhurbaşkanı Erdoğan, hakkında yaptığı açıklamalar nedeniyle İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e 250 bin liralık manevi tazminat davası açtı. Akşener, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu için “Bir anlamda Sayın Erdoğan’ın İsrail versiyonu” demişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Meral Akşener’e dava

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, hakkında yaptığı açıklamalar nedeniyle İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener hakkında 250 bin liralık manevi tazminat davası açtı.

Erdoğan’ın avukatı Hüseyin Aydın tarafından Asliye Hukuk Mahkemesine verilen dava dilekçesinde, İsrail’in zulmüne karşı küresel ölçekte oluşan bilinç ve farkındalığın mimarının başında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geldiği ifade edildi.

‘HAKARET KASTIYLA YAPILMIŞ KIŞKIRTICI BİR EYLEM’

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın adalet ve hakkaniyete dayalı insani duruşunun tam karşısında bir siyasi figür olarak İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu bulunduğu ifade edilen dilekçede, şöyle denildi:

“Bu figür, tüm İslam coğrafyasında olduğu gibi ülkemizde de çocukları dahi ayırmaksızın sivilleri katleden, insanların yerleşim yerlerine zorla el koyan, işgalci ve yayılmacı politikalar takip eden, İslam ve insanlık düşmanı biri olarak bilinmekte ve kabul edilmektedir.

Sayın Cumhurbaşkanımızın böyle bir figüre benzetilmesi, bu figürün özdeşleştiği ve bir kısmı yukarıda özetlenen sıfatların da Sayın Cumhurbaşkanımıza yakıştırılması anlamına gelmektedir.

Hele hele İsrail’in son haftalardaki katliamları nedeniyle toplumda çok yüksek hassasiyetin oluştuğu bir dönemde bu katliamların sorumlusu olan bir başbakanla, Sayın Cumhurbaşkanımızın benzetilmesi, tamamen hakaret kastıyla yapılmış fevkalade kışkırtıcı bir eylemdir.”

“NETANYAHU ERDOĞAN’IN İSRAİL VERSİYONU”

İYİ Parti  Genel Başkanı Meral Akşener bu haftaki TBMM Grup Toplantısı’nda, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu için “Bir anlamda Sayın Erdoğan'ın İsrail versiyonu” demişti.

Meral Akşener şu ifadeleri kullanmıştı:

* Gözümüzün önünde insanlık dramı yaşanıyor. Siviller, kadınlar ve çocuklar insafsızca katlediliyor. Mart ayında, İsrail’de seçimler yapıldı ve ol

uşan tablo, İsrail’in en uzun süreli başbakanı Netanyahu’nun yeni hükümet kurma

sına imkân vermedi.

* Bu gelişmeler üzerine bir anlamda Sayın Erdoğan’ın İsrail versiyonu olan Binyamin Netanyahu, siyasi rakiplerini baltalamak ve bu şekilde koltuğunu koruyabilmek için gözünü kırpmadan, sivillerin ve çocukların hayatlarına kast etmekten geri durmadı.

* Dün kürsüden insanlık nutukları atan Sayın Erdoğan, Çin mezalimine karşı Doğu Türkistanlı kardeşlerimiz için ağzını bile açamamıştı. Kürsüden sallamayı liderlik sananların devri artık bitiyor. Milletimiz, televizyonlarda estirilen hamaset rüzgarlarına artık inanmıyor.

ERDOĞAN: “AHLAKSIZLAŞAN SİYASETÇİ” 

Bunun üzerine Erdoğan Akşener'e şu ifadelerle cevap verdi:

* Utanmadan sıkılmadan kalkıp beni Netanyahu ile aynı kefeye

koyacak kadar ahlaksızlaşan bizde siyasetçi var. Filistin dendiği zaman benim ciğerlerim adeta sese gelir ve o (Akşener), Filistin’in haritadaki yerini bilmeyecek kadar zavallı

dır. 40 yıllık siyasi hayatı bunlarla mücadele ede ede geçmiş olan bir Erdoğan’a sen bunu söyleyemezsin, bu senin ne haddinedir ne de sana böyle bir fırsatı kimse vermez.

Erdoğan ayrıca “Netanyahu hiçbir zaman bizim dostumuz olmamıştır, olmayacaktır. Netanyahu’ya karşı bugüne kadar verdiğimiz mücadeleyi bundan sonra da vererek yolumuza devam edeceğiz” demişti.

AKŞENER'DEN ERDOĞAN'A YANIT: “ZAVALLILIK”

Sosyal medya hesabı üzerinden Erdoğan'ın kendisine yönelik sözlerine yanıt veren Meral Akşener, şu ifadeleri kullandı:

*Sayın RTErdogan, Zavallılık, gideceğim diye atıp tutup, 8 yıldır Gazze'ye gide

memektir. Zavallılık, İsrail'e esip gürleyip, Çin'e karşı boyun bükmektir. Zavallılık, siyonist madalyasını boynunda gururla taşımaktır. Gerçek zavallılık, gerekeni yapamayıp sürekli boş konuşmaktır.

Meral Akşener'den Erdoğan'a 'zavallı' yanıtı İlginizi Çekebilir Meral Akşener'den Erdoğan'a 'zavallı' yanıtı Kılıçdaroğlu'nun '5 paralık' davasına Erdoğan'dan 500 bin liralık karşı dava İlginizi Çekebilir Kılıçdaroğlu'nun '5 paralık' davasına Erdoğan'dan 500 bin liralık karşı dava Erdoğan'dan CHP'li Erdoğdu'ya tazminat davası İlginizi Çekebilir Erdoğan'dan CHP'li Erdoğdu'ya tazminat davası Anket sonucu: Erdoğan'ın oyu düşüyor, Akşener'in oyu yükseliyor İlginizi Çekebilir Anket sonucu: Erdoğan'ın oyu düşüyor, Akşener'in oyu yükseliyor

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...