Datça açıklarında korkutan deprem! Bodrum’da da hissedildi… Son depremler listesi

Muğla'nın Datça ilçesinin açıklarında saat 17:16'da 4.2 büyüklüğünde, Ege Denizi'nde de saat 18.14'te, 3.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. AFAD'dan yapılan açıklamada gelişmelerin takip edildiği belirtildi. Öte yandan 4.2'lik deprem Knidos ve Yazıköy bölgeleri ile Bodrum’un Mazı ve İçmeler mahallelerinde hissedildi.

Datça açıklarında korkutan deprem! Bodrum’da da hissedildi… Son depremler listesi

Muğla açıklarında meydana gelen deprem korkuttu. AFAD verilerine göre, Datça ilçesinin açıklarında saat 17:16’da yerin 6.16 kilometre derinliğinde 4.2 büyüklüğünde bir deprem oldu.

KANDİLLİ: 4.6 BÜYÜKLÜĞÜNDE

Kandilli Rasathanesi ise depremin büyüklüğünün 4.6 ve derinliğinin de 11.7 kilometre olduğunu duyurdu.

AFAD’DAN AÇIKLAMA

Depremle ilgili AFAD’dan yapılan açıklamada “Ege Denizi’nde Muğla’nın Datça ilçesi açıklarında saat 17.16’da 4,2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Gelişmeleri takip ediyoruz” denildi.

BODRUM’DA HİSSEDİLDİ

Deprem Knidos ve Yazıköy bölgeleri ile Bodrum'un Mazı ve İçmeler Mahalleleri'nde hissedildi. Deprem Yunanistan'a ait İstanköy (Kos) Adası ile İncirli (Nsiros) Adası'nda da paniğe neden oldu.

Adadaki yabancı turistlerin bulundukları otellerden kısa süreli dışarı çıktıkları belirtildi. Depremde ilk belirlemelere göre can ve mal kaybı olmadığı belirtildi.

BİR DEPREM DAHA

Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü, Ege Denizi’nde saat 18.14’te, 3.4 büyüklüğünde bir depremin meydana geldiğini açıkladı. Depremin derinliğinin 10.8 kilometre olduğu belirtildi.

SON DEPREMLER

Yaşanan depremlerin saatini ve büyüklüğünü anlık olarak takip etmek mümkün. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem- Tsunami İzleme ve Değerlendirme Merkezi (BDTİM) tarafından kaydedilen depremlere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

DAKİKA DAKİKA SON DEPREMLER İÇİN TIKLAYINIZ

AFAD SON DEPREMLER

Prof. Ercan, Karaburun depremini değerlendirdi: 6.9 büyüklüğünde bir sarsıntı üretmeye gebe İlginizi Çekebilir Prof. Ercan, Karaburun depremini değerlendirdi: 6.9 büyüklüğünde bir sarsıntı üretmeye gebe

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...