Sözcü Plus Giriş

Deniz Kuvvetleri ve EGM personeline FETÖ operasyonu

FETÖ'nün Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü yapılanmasına operasyon... Toplam 66 kişi hakkında gözaltı kararı çıktı.

Güncellenme: 10:00, 02/04/2021
Deniz Kuvvetleri ve EGM personeline FETÖ operasyonu

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma kapsamında, FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na yönelik ‘mahrem hizmetler' olarak adlandırılan yapılanmasına ilişkin iltisakı ve irtibatı olduğu anlaşılan şüpheliler için gözaltı kararı çıkarıldı.

Daha önce görevden ihraç edilmiş iki binbaşı, bir yüzbaşı, iki üsteğmen, üçü görevde 12 astsubay, yedisi görevde dokuz uzman çavuş, daha önce ilişiği kesilmiş altı askeri öğrenci, askeri öğrencilerden sorumlu iki mahrem imam olmak üzere toplam 34 şüpheli Ankara merkezli 9 ilde aranıyor.

ÇOĞU EMNİYET MÜDÜRÜ

Yine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma çerçevesinde FETÖ/PDY’nin Emniyet Genel Müdürlüğü yapılanması içerisinde yer alan, daha önce kamu görevinden çıkarılmış altısı 1. sınıf, ikisi 3.sınıf, ikisi 4.sınıf emniyet müdürü, biri emniyet amiri, dokuzu komiser, beşi komiser yardımcısı, yedisi polis memuru olmak üzere 32 şüpheli hakkında da gözaltı kararı verildi.

14 AVUKAT HAKKINDA GÖZALTI KARARI

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosu tarafından yürütülmekte olan soruşturma kapsamında, 2016 yılı öncesi hâkim/savcı çalışma evlerinde kaldıklarına dair haklarında ifadeler bulunan çoğunluğu avukat 14 şüpheli hakkında, 2 Mart 2021 tarihinden itibaren gözaltı kararı verildi. Şüphelilerin yakalanmasına yönelik çalışmalara Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince devam edildiği öğrenildi. (DHA-İHA)

İlginizi ÇekebilirSavunma sanayine sızan FETÖ'cülere operasyonSavunma sanayine sızan FETÖ'cülere operasyon
Yayınlanma Tarihi:08:57,