Deprem sonrası Pendik’te bir apartman boşaltıldı

İstanbul'da saat 15:07’de, merkez üssü Kartal olan 3.9 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Pendik Kaynarca Mahallesi'nde ise deprem sonrası hasar oluştuğu belirtilen 4 katlı apartmanda yaşayanlar tahliye edildi.

İstanbul’da saat 15.00 sıralarında, merkez üssü Kartal olan 3.9 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin ardından Pendik Kaynarca Mahallesi Çamdalı Sokak üzerinde bulunan 4 katlı apartmanda hasar meydana geldiği belirtildi.

İhbar üzerine olay yerine polis ve belediye ekipleri sevk edildi. Yapılan incelemeler sonucu bina kullanıma elverişsiz olduğu için tahliye edildi.

Bina sakinleri belediye misafirhanesine götürüldü. Bina belediye ekipleri tarafından mühürlenerek, bina çevresine demir barikatlar koyuldu. Pendik Belediyesi Zabıta ekipleri sokağın giriş ve çıkışlarına araçlarını çekerek çevre önlemi aldı.

“KOMŞUMUZDA HASAR OLMUŞ”

Mahalle esnafı Musa Kılıç, konuyla ilgili şunları söyledi:

* Komşular boşalttılar binayı. Şu anda oturan kimse yok. Belediye ekipleri mühürledi zaten. Bina sakinlerinin nereye gittiklerini bilmiyorum. Akrabalarına gitmiş olabilirler.

* Zaten oturanların hepsi kiracı. Mal sahipleri oturmuyor burada. Depremi biz de hissettik. Bayağı şiddetliydi. Bayağı ses çıktı. Ben de burada iş yerimdeydim.

* Herhangi bir malzemem yıkılmadı. Herhangi bir hasarımız yok ama komşumuzda hasar olmuş. Komşu dışarıya çıkınca anladık zaten. DHA

Prof. Dr. Naci Görür'den İstanbul depremi açıklaması: Mektup yazarak uyarmıştım İlginizi Çekebilir Prof. Dr. Naci Görür'den İstanbul depremi açıklaması: Mektup yazarak uyarmıştım Depremin ardından Davutoğlu'ndan iktidara Kanal İstanbul uyarısı: Büyük bir tehlike İlginizi Çekebilir Depremin ardından Davutoğlu'ndan iktidara Kanal İstanbul uyarısı: Büyük bir tehlike

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...