Sözcü Plus Giriş

Dışişleri Bakanlığı’ndan terör saldırısına kınama

Dışişleri Bakanlığı, Afganistan’ın başkenti Kabil’de bir okulun önünde gerçekleştirilen terör eylemini şiddetle kınadığını ve Afgan halkı ile hükümetine taziye mesajının iletildiğini bildirdi.

Güncellenme: 23:25, 08/05/2021
Dışişleri Bakanlığı’ndan terör saldırısına kınama

Dışişleri Bakanlığı Afganistan'ın başkenti Kabil'de bir okulun önünde gerçekleştirilen ve 35 kişinin hayatını kaybetmesine neden olan saldırıyla açıklama yaptı.

Taziye dileklerinin iletildiği açıklamada şu ifadeler kullanıldı.

*Afganistan'ın başkenti Kabil'in Daşt-i Barçi bölgesinde bugün (8 Mayıs) iftar zamanı bomba yüklü bir araçla bir okulun önünde gerçekleştirilen terör eyleminde aralarında öğrencilerin de bulunduğu en az 30 sivilin hayatını kaybettiği ve 50'nin üzerinde kişinin yaralandığı büyük bir üzüntüyle öğrenilmiştir.

*Mübarek Kadir Gecesi'nde bu insanlık dışı terör saldırısını şiddetle kınıyor, faillerini lanetliyor ve adalet önünde hesap vermelerini temenni ediyoruz. Bu menfur saldırıda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralananlara acil şifa, dost ve kardeş Afgan halkına ve hükümetine içten taziyelerimizi sunuyoruz.

İlginizi ÇekebilirÜlke patlamayla sarsıldı! 30 ölü, çok sayıda yaralıÜlke patlamayla sarsıldı! 30 ölü, çok sayıda yaralı