Dumandan bayılan alman vatandaşını orman işçisi kurtardı

Antalya'nın Manavgat ilçesinde binlerce hektarlık alanda etkili olan orman yangınında, yaşlı bir Alman vatandaşı ölümden döndü. Yeniköy mahallesindeki orman yangınında dumandan etkilenip bayılan ve ismi öğrenilemeyen Alman vatandaşının yardımına bölgeye erzak taşıyan Orman Genel Müdürlüğü'ne bağlı orman işçisi Ali Karaoğlan koştu.

Bölgede görev yapan ekiplere erzak taşıdığını söyleyen orman işçisi Ali Karaoğlan, “Kalemler’de erzak dağıtıyorduk. O esnada dumanın içinden geçtik.

Geçtiğimizde Alman vatandaşını dumandan zehirlenmiş bir şekilde yerde yatarken gördük. İlk müdaha için ayran verdik. Bilinci yerine gelince kadar konuştuk ve arabamıza aldık ve 112 ekibi gelince teslim ettik” dedi.

İki çocuk babası Karaoğlan, yaşlı Alman’ın yanan evinden sürenek o yola geldiğini söyledi. Alman adamın evine girip, başka birisinin olup olmadığına da baktıklarını söyleyen orman işçisi Karaoğlan, “Villasında kimse yoktu ama yanmıştı. Ben ve arkadaşlarım vatandaşlık görevimizi yaptık. Sağlık durumu iyiydi” diye konuştu. (DHA)

Ormanlara girişler 1 ay süreyle yasaklandı İlginizi Çekebilir Ormanlara girişler 1 ay süreyle yasaklandı Evinin yandığını gören Hamide Teyze, gözyaşlarına boğuldu İlginizi Çekebilir Evinin yandığını gören Hamide Teyze, gözyaşlarına boğuldu Yangın bölgesini gezen bakana vatandaştan tepki İlginizi Çekebilir Yangın bölgesini gezen bakana vatandaştan tepki