Sözcü Plus Giriş

‘Dünyanın en kötü adamıyım’ diyen Soylu’ya emekli vatandaştan çarpıcı sözler

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ile Sinop'ta karşılaşan ambar memuru emeklisi vatandaş, "İçişleri Bakanı ‘en kötü adam benim’ diyor. Kötüysen git kardeşim, git. Ne işin var senin orada?” diye tepkisini dile getirdi.

Güncellenme: 19:47, 07/07/2021

Partisinin ilçe kongresine katılmak üzere Sinop'un Gerze ilçesine giden DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan burada vatandaşlarla buluştu. Ambar memuru emeklisi olduğunu söyleyen bir vatandaş isyanını Babacan'a anlattı.

Alışverişten gelen ve hayat pahalılığından şikayet eden vatandaş elindeki peynir kabını göstererek “Emekliyim, 40 kâğıt verdim buna. Allah'tan korksunlar. Emekliye gelince memleket batar” dedi.

“NE İŞİN VAR SURİYE’DE?”

Hükûmetin dış politikasını da eleştiren vatandaşın “Ne işin var Suriye'de? Toprak aldın mı? Rusya 34 askerimi şehit etti, tazminat ödedi mi? Yazıklar olsun” sözlerini Babacan “Tazminat ödemeyi bırak, gidip Moskova'da kapıda beklediler” diye yanıtladı.

SOYLU’YA SESLENDİ: DÜNYANIN EN KÖTÜ ADAMIYSAN GİT KARDEŞİM

Siyasette AP, DP, DYP geleneğini izlediğini söyleyen vatandaş İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu şu sözlerle eleştirdi:

“Çıkıyorlar televizyonlara başkasına da söz vermiyorlar. Nasıl olacak bu memleketin hali? Benim çocuklarım MHP'li. Adam diyor ki ‘Parlamentere on bin dolar veriyorlar'. Hangi parlamenterse çıksın. Soran yok, ‘Ben aldım' diyen yok. MHP'nin sesi çıkıyor mu? Adamlar malı götürüyor. İçişleri Bakanı ‘En kötü adam benim' diyor. Kötüysen git kardeşim, git. Ne işin var senin orada?”

“PARA SAYMA MAKİNESİ KAYIT DIŞI PARA SAYACAKSA…”

Çocuklarının para sayma makinesi işiyle uğraştığını söyleyen emeklinin “Geçen seçimlerde ‘Dört tane makine ver, fatura kesme' demişler. Ne olacak? Cukkaya inecek, niye? O çocuk da vergi verecek, sen de alıyorsan göstereceksin” sözleri üzerine Babacan “Para sayma makinesi kayıt dışı parayı sayacaksa, nasıl fatura kessin? Demek ki makine de parası da kayıt dışı olacak” ifadelerini kullandı.

Emekli vatandaş, çalıştığı dönemde bir ay tek, bir ay çift maaş aldığını hatırlatarak, o günlerde Ankara'ya yürüyüşler yapanlara da “Zonguldaklı emekli kardeşime soruyorum. Ankara'ya yürüyordun. Yürüsene şimdi” sözleriyle seslendi.

İlginizi ÇekebilirSüleyman Soylu: Ben dünyanın en kötü adamıyımSüleyman Soylu: Ben dünyanın en kötü adamıyımİlginizi ÇekebilirAkşener'den Erdoğan'a 'aşı' tepkisi: Böyle bir tezgah olabilir mi?Akşener'den Erdoğan'a 'aşı' tepkisi: Böyle bir tezgah olabilir mi?
Yayınlanma Tarihi:19:44,